Reklama

Kraj

Szef MON: na czele obrony cywilnej stanie szef MSWiA Marcin Kierwiński

PAP
Dodano: 22.03.2024
Fot. PAP/Piotr Nowak
Fot. PAP/Piotr Nowak
Share
Udostępnij

Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował w piątek, że na czele obrony cywilnej stanie szef MSWiA Marcin Kierwiński.
Na piątkowej konferencji prasowej szef MON i szef MSWiA przedstawiają założenia projektu ustawy o obronie cywilnej i ochronie ludności.

Kosiniak-Kamysz wskazał, że przyjęta w minionej kadencji ustawa o obronie ojczyzny wygasiła ustawę o obronie cywilnej i ochronie ludności. “Dla naszego rządu jedną z najważniejszych spraw jest nakreślenie nowych zasad funkcjonowania obrony cywilnej i ochrony ludności” – powiedział szef MON, zwracając uwagę, że obrona ojczyzny to nie tylko silna armia i siła w sojuszach, ale zaangażowanie całego społeczeństwa.

Minister obrony narodowej poinformował, że na czele obrony cywilnej stanie szef MSWiA Marcin Kierwiński. Wcześniej, jak przypomniał, kierował nią szef Państwowej Straży Pożarnej. Kosiniak-Kamysz zapowiedział też rozwijanie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Szef MON poinformował, że niebawem projekt ustawy trafi do konsultacji społecznych; obecnie jest analizowany z samorządowcami, którzy – jak podkreślił – będą odgrywać kluczową rolę w obronie cywilnej i ochronie ludności.

W jego ocenie ten projekt ustawy będzie jednym z najważniejszych aktów prawnych, który zostanie przyjęty w tej kadencji Sejmu.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy