Reklama

Kraj

Szczecin: 19 poszkodowanych przez kierowcę w dwóch zdarzeniach; 2 osoby w ciężkim stanie

tma/ misz/ PAP
Dodano: 01.03.2024
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Szczecin, 01.03.2024. Miejsce wypadku na Placu Rodła w Szczecinie, 1 bm. Samochód osobowy wjechał w grupę osób na przejściu dla pieszych. Rannych jest kilkanaście osób, niektórzy są w ciężkim stanie. Kierowca, który uciekł z miejsca wypadku, został już zatrzymany przez policję. (amb) PAP/Marcin Bielecki
Fot. PAP/Marcin Bielecki Szczecin, 01.03.2024. Miejsce wypadku na Placu Rodła w Szczecinie, 1 bm. Samochód osobowy wjechał w grupę osób na przejściu dla pieszych. Rannych jest kilkanaście osób, niektórzy są w ciężkim stanie. Kierowca, który uciekł z miejsca wypadku, został już zatrzymany przez policję. (amb) PAP/Marcin Bielecki
Share
Udostępnij

Auto osobowe wjechało w piątek w grupę osób na pl. Rodła w Szczecinie – podał mł. bryg Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej PSP. Kierowca chwilę później spowodował też kolizję z 3 innymi autami. Poszkodowanych jest 19 osób, w tym 6 dzieci. Dwie osoby są w ciężkim stanie. Sprawca został zatrzymany.

“Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 15 na pl. Rodła w Szczecinie. Mężczyzna, kierujący samochodem osobowym z nieznanych przyczyn wjechał w grupę osób oczekujących na przystanku na tramwaj” – przekazał mł. asp. Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Mężczyzna następnie oddalił się z miejsca zdarzenia i na al. Wyzwolenia spowodował kolizję z trzema innymi pojazdami. W wyniku tej kolizji ucierpiały cztery osoby. Zatrzymany kierowca to 33-letni mieszkaniec Szczecina, polskiej narodowości.

“W tej chwili trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyny tego zdarzenia. Jeszcze jest za wcześnie by mówić o jakichkolwiek motywacjach, jakimi kierował się ten mężczyzna” – powiedział Pankau.

W wyniku zdarzenia na pl. Rodła poszkodowanych zostało piętnaście osób, w tym sześcioro dzieci. Dwie osoby są w stanie ciężkim, ale niezagrażającym życiu. W wyniku kolizji, która miała miejsce chwilę później, ranne zostały cztery osoby. Jak przekazano, nie odniosły one poważnych obrażeń.

Według wstępnych ustaleń policji sprawca był trzeźwy. Był sam w pojeździe.

“W pierwszej kolejności podjęte działania polegały na pomocy osobom poszkodowanym i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, by jak najszybciej udzielić pomocy. Dwie osoby były tzw. czerwone, te obrażenia były dość obszerne, pozostałe tzw. żółte i zielone. W części były to urazy wielonarządowe” – p.o. zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP przekazał st. bryg. Krzysztof Makowski.

Akcja na pl. Rodła została już zakończona. Poszkodowani zostali przetransportowani do szczecińskich szpitali. Poszkodowane dzieci zostały przewiezione do szpitali w Zdrojach i na ul. Unii Lubelskiej. Jak przekazał mł. bryg Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, “ich życiu w tym momencie nic nie zagraża”.

tma/ misz/ PAP

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy