Reklama

Kraj

Sz. Hołownia: wiedzieliśmy, że nie prowadzi nas autorytarna ambicja

Edyta Roś, Daria Kania/PAP
Dodano: 09.12.2023
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Share
Udostępnij

Mówili, że szkodzimy demokracji, bo doprowadzimy do tego, że zwycięstwo PiS będzie zabetonowane na wieki. My wiedzieliśmy jednak, że nie prowadzi nas autorytarna ambicja, że wzięliśmy się z naszych marzeń – powiedział lider Polski 2050 Szymon Hołownia, zwracając się do uczestników kongresu Polski 2050.


W sobotę w Warszawie trwa powyborczy kongres Polski 2050.

“Pamiętacie te wszystkie momenty, kiedy mówiono nam, żebyśmy usiedli i odpoczęli. Mówili, że powinniśmy sobie odpuścić, że szkodzimy demokracji, że nie powinniśmy absolutnie nigdy myśleć o tym, bo doprowadzimy do tego, że zwycięstwo PiS będzie zabetonowane na wieki” – powiedział lider Polski 2050, marszałek Sejmu Szymon Hołownia, zwracając się do uczestników kongresu

Ale – jak mówił – “my wiedzieliśmy, że nie prowadzi nas jakaś wydumana idea, myśmy wiedzieli, że nie prowadzi nas jakaś autorytarna ambicja, że nie prowadzi nas chęć władzy, że nie prowadzi nas kapitał, że myśmy się wzięli nie z czyjegoś planu, ale z naszych marzeń, wzięliśmy się z naszych serc, wzięliśmy się z tego, kim jesteśmy”.

“I dlatego nie tylko przetrwaliśmy, ale zrobiliśmy to wszystko, co pozwala mi dzisiaj stanąć przed wami tutaj i powiedzieć, że jesteśmy, dzięki wam, w jednym z najważniejszych momentów w historii Polski, w jednym z najbardziej kluczowych jej punktów” – zaznaczył Hołownia.

W tegorocznych wyborach parlamentarnych Polska 2050 Szymona Hołowni wystartowała wspólnie z PSL – jako komitet koalicyjny Trzecia Droga.

W wyborach do Sejmu Trzecia Droga zdobyła łącznie 65 mandatów; 33 – Polska 2050, 32 – PSL. Trzecia Droga wspólnie z KO i Nową Lewicą tworzą koalicje, jej kandydatem na premiera jest Donald Tusk.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy