Reklama

Kraj

Straż Pożarna: w niedzielę 754 interwencje w związku z burzami, w poniedziałek rano 9

Marta Stańczyk / PAP
Dodano: 03.06.2024
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Kalników (pow. przemyski), 29.08.2023. Strażacy podczas usuwania zniszczeń po burzy w miejscowości Kalników, 29 bm. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło w dziewięciu województwach alert przed burzami z gradem i silnym wiatrem. RCB ostrzegło, że we wschodniej części kraju możliwe są również przerwy w dostawie prądu. (dd/awol) PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz Kalników (pow. przemyski), 29.08.2023. Strażacy podczas usuwania zniszczeń po burzy w miejscowości Kalników, 29 bm. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło w dziewięciu województwach alert przed burzami z gradem i silnym wiatrem. RCB ostrzegło, że we wschodniej części kraju możliwe są również przerwy w dostawie prądu. (dd/awol) PAP/Darek Delmanowicz
Share
Udostępnij

W niedzielę strażacy odnotowali 754 interwencje związane z frontami burzowymi. W poniedziałek do godziny 6 odnotowano 9 interwencji – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy PSP st. bryg. Karol Kierzkowski.

Strażak zaznaczył, że w niedzielę najwięcej interwencji było w woj. wielkopolskim – 200, kujawsko-pomorskim – 106, mazowieckim – 91 i warmińsko-mazurskim – 81.

“Działania polegały głównie na wypompowywaniu wody w związku z lokalnymi podtopieniami oraz usuwaniu skutków silnego wiatru” – dodał.

IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia o burzach dla części woj. świętokrzyskiego, śląskiego, podkarpackiego oraz dla całego woj. małopolskiego. Obowiązują one w poniedziałek od godziny 11 do północy.

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy