Reklama

Kraj

Śmiertelny wypadek na poligonie w Drawsku Pomorskim; pojazd gąsienicowy najechał na dwóch żołnierzy

mml/ misz/ agzi/ itm/ PAP
Dodano: 05.03.2024
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Drawsko Pomorskie, 26.02.2024. Ćwiczenia BRILLIANT JUMP 2024 na poligonie w Drawsku Pomorskim, 26 bm. Celem ćwiczeń, w których bierze udział ok. 3000 żołnierzy z Albanii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Turcji i Polski, jest przetestowanie szybkiego przerzutu na wschodnią flankę tzw. szpicy, czyli sił NATO bardzo wysokiej gotowości. (doro) PAP/Marcin Bielecki
Fot. PAP/Marcin Bielecki Drawsko Pomorskie, 26.02.2024. Ćwiczenia BRILLIANT JUMP 2024 na poligonie w Drawsku Pomorskim, 26 bm. Celem ćwiczeń, w których bierze udział ok. 3000 żołnierzy z Albanii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Turcji i Polski, jest przetestowanie szybkiego przerzutu na wschodnią flankę tzw. szpicy, czyli sił NATO bardzo wysokiej gotowości. (doro) PAP/Marcin Bielecki
Share
Udostępnij

Na poligonie w Drawsku Pomorskim doszło we wtorek do wypadku podczas programowych ćwiczeń brygady; pojazd gąsienicowy najechał na dwóch żołnierzy – przekazał PAP rzecznik 1. Warszawskiej Brygady Pancernej kpt. Jacek Piotrowski.

O wypadku poinformował PAP rzecznik 1. Warszawskiej Brygady Pancernej kpt. Jacek Piotrowski. Powiedział, że do wypadku doszło na poligonie w Drawsku Pomorskim (woj. zachodniopomorskie), gdzie trwają programowe ćwiczenia brygady. Podczas ćwiczeń pojazd gąsienicowy najechał na dwóch żołnierzy na pasie taktycznym.

Kpt. Piotrowski zaznaczył, że ćwiczenie w Drawsku Pomorskim nie było częścią trwających obecnie manewrów Dragon-24 zorganizowanych w ramach dużego ćwiczenia NATO Steadfast Defender-2024.

Do wypadku doszło, gdy pojazd wojskowy wjechał w dwóch żołnierzy.

Major Tomasz Zygmunt z Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie przekazał PAP, że do wypadku doszło około godz. 8.50 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko. Na miejsce przybyły dwa śmigłowe LPR – jeden z Gorzowa, drugi ze Szczecina. “Obaj poszkodowani to polscy żołnierze. Na miejscu są realizowane czynności procesowe pod nadzorem prokuratora” – dodał.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy