Reklama

Kraj

PSP: do godz.19 strażacy odebrali 261 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru

Marcin Kucharzewsi / PAP
Dodano: 26.05.2024
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Wierzawice, 26.07.2023. Zniszczenia w Wierzawicach na Podkarpaciu, 26 bm. Silny wiatr zerwał tu poszycia dachowe z pięciu budynków mieszkalnych oraz siedmiu gospodarczych. To efekt frontu burzowego, który przechodził minionej doby nad Podkarpaciem. (mr) PAP/Darek Delmanowicz ***Zdjęcie do depeszy PAP pt. Podkarpackie/ W wyniku silnych burz zerwanych zostało kilka dachów*** *
Fot. PAP/Darek Delmanowicz Wierzawice, 26.07.2023. Zniszczenia w Wierzawicach na Podkarpaciu, 26 bm. Silny wiatr zerwał tu poszycia dachowe z pięciu budynków mieszkalnych oraz siedmiu gospodarczych. To efekt frontu burzowego, który przechodził minionej doby nad Podkarpaciem. (mr) PAP/Darek Delmanowicz ***Zdjęcie do depeszy PAP pt. Podkarpackie/ W wyniku silnych burz zerwanych zostało kilka dachów*** *
Share
Udostępnij

W sobotę do godziny 19 strażacy odebrali 261 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz podtopień budynków i ulic – przekazał PAP rzecznik PSP Karol Kierzkowski.

Kierzkowski dodał, że najwięcej zdarzeń miało miejsce na terenie województw: wielkopolskiego (41), dolnośląskiego (41), małopolskiego (37), śląskiego (27), opolskiego (17) i mazowieckiego (16).

W sobotę w całym kraju możliwe opady deszczu i burze. Dla całej Polski wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z ważnością od godz. 14 do godz. 23. Podczas burz może spaść do 35 mm wody na metr kwadratowy. Porywy wiatru mogą osiągnąć do 80 km/h, a lokalnie może padać grad. Po południu w częściach województw: podkarpackiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i dolnośląskiego stopień alertu został podniesiony do drugiego.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy