Reklama

Kraj

Prezydent: rok 2023 był niezwykle intensywny; nadal będę zabiegał o polskie sprawy w Europie i na świecie

Paulina Kurek / PAP
Dodano: 01.01.2024
Fot. PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański
Share
Udostępnij

Rok 2023 był niezwykle intensywny. Nie zwalniamy tempa! Nadal będę z determinacją zabiegał o polskie sprawy w Europie i na świecie, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo – powiedział prezydent Andrzej Duda w nagraniu podsumowującym jego działalność w br. opublikowanym przez Kancelarię Prezydenta.

“Rok 2023 był niezwykle intensywny, jeżeli chodzi o sprawy polityki zagranicznej. A Polska nieraz odegrała znaczącą rolę na arenie międzynarodowej” – powiedział prezydent Andrzej Duda w filmie opublikowanym w poniedziałek przez Kancelarię Prezydenta na platformie X (dawniej Twitter).

“Nie zwalniamy tempa!” – dodał. Prezydent podkreślił, że nadal będzie “z determinacją zabiegał o polskie sprawy w Europie i na świecie, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo”.

“Działamy dalej! Do zobaczenia w 2024 roku” – podkreślił Andrzej Duda.

Film prezentuje aktywność prezydenta Dudy w 2023 r. Znalazły się w nim kadry z wizyt zagranicznych m.in. w Kijowie, w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym, w Reykjaviku na Szczycie Rady Europy czy w Dubaju podczas szczytu klimatycznego; a także spotkania z głowami państw podczas ich wizyt w Polsce, m.in. z prezydentem USA Joe Bidenem czy prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i jego małżonką Ołeną Zełenską.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy