Reklama

Kraj

Premier: w poniedziałek prezentacja programu “Tarcza Wschód”

Luiza Łuniewska, Sylwia Wieczeryńska/PAP
Dodano: 24.05.2024
Fot. PAP/Artur Reszko
Fot. PAP/Artur Reszko
Share
Udostępnij

Na poniedziałek zaplanowana jest prezentacja Narodowego Planu Obrony i Odstraszania “Tarcza Wschód” w siedzibie Sztabu Generalnego – zapowiedział w piątek w Białymstoku premier Donald Tusk.

Szef rządu spotkał się na Podlasiu z wyborcami; mówił m.in o planach dotyczących wzmocnienia zabezpieczeń na wschodniej i północnej granicy. “Dla nas priorytetem musi być bezpieczeństwo” – podkreślił szef rządu.

“Jeśli mówimy o +Tarczy Wschód+, mówimy o wielomiliardowych inwestycjach na wschodniej i północnej granicy, mówimy o fortyfikacjach, zmianach terenowych, które bardzo utrudnią mobilność ewentualnego agresora” – tłumaczył.

Dodał, że będą to rozwiązania, które poprawią jednocześnie mobilność polskiego wojska i straży granicznej, poprawią bezpieczeństwo i ochronę ludności cywilnej “na wypadek jakichś złych zdarzeń”.

Tusk zapowiedział, że na poniedziałek w siedzibie Sztabu Generalnego zaplanowana jest prezentacja Narodowego Planu Obrony i Odstraszania “Tarcza Wschód”.

Premier podkreślił, że chciałby, żeby miliardy złotych, które wyda na fortyfikacje polski rząd i miliony euro, jakie mają być przeznaczone na ten cel ze środków europejskich, pracowały nie tylko na rzecz bezpieczeństwa, ale także na rzecz rozwoju szczególnie doświadczonego ze względu na kryzys na granicy regionu, jakim jest Podlasie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy