Reklama

Kraj

Mazowieckie: pożar dachu liceum w Grodzisku Maz. został zlokalizowany i trwa jego dogaszanie

Marta Stańczyk, Danuta Starzyńska-Rosiecka, Aleksandra Kiełczykowska / PAP
Dodano: 14.05.2024
Fot. PAP/Paweł Supernak
Grodzisk Mazowiecki, 13.05.2024. Pożar dachu liceum w Grodzisku Mazowieckim, 13 bm. Do zdarzenia doszło podczas egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Ewakuowano uczniów i nauczycieli, łącznie około 60 osób. (mr) PAP/Paweł Supernak ***Do tego materiału zdjęciowego dostępna jest również depesza w systemie CSI, pt.: Mazowieckie/ Pożar dachu liceum w Grodzisku Maz. w trakcie egzaminu maturalnego***
Fot. PAP/Paweł Supernak Grodzisk Mazowiecki, 13.05.2024. Pożar dachu liceum w Grodzisku Mazowieckim, 13 bm. Do zdarzenia doszło podczas egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Ewakuowano uczniów i nauczycieli, łącznie około 60 osób. (mr) PAP/Paweł Supernak ***Do tego materiału zdjęciowego dostępna jest również depesza w systemie CSI, pt.: Mazowieckie/ Pożar dachu liceum w Grodzisku Maz. w trakcie egzaminu maturalnego***
Share
Udostępnij

W poniedziałek w Grodzisku Mazowieckim około godziny 12 zapalił się dach liceum przy ulicy Żwirki i Wigury. Późnym popołudniem mazowiecka straż pożarna poinformowała PAP, że pożar został zlokalizowany i trwa jego dogaszanie.

W poniedziałek doszło do pożaru w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim. W jego skład wchodzi liceum ogólnokształcące i technikum. Przed przybyciem strażaków ze szkoły ewakuowało się 60 osób.

Oficer prasowa mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. kpt. Katarzyna Urbanowska przekazała w poniedziałek przed godziną 19, że pożar został zlokalizowany i już się nie rozprzestrzenia. Trwa jego dogaszanie.

Dodała, że na miejscu pracowało 50 zastępów straży pożarnej.

Pożar wybuchł około godziny 12, gdy kończyły się egzaminy maturalne z języka angielskiego. Płomienie objęły poddasze i dach budynku.

Jak poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, w związku z pożarem niezwłoczne działania podjęły Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Bezpośrednio po uzyskaniu informacji o zdarzeniu mazowiecka kurator oświaty Wioletta Krzyżanowska wydelegowała wizytatorów do szkoły w Grodzisku Mazowieckim. “Celem działań Kuratorium jest udzielenie wsparcia dyrektorowi szkoły, organowi prowadzącemu oraz uczniom i nauczycielom. Mazowiecka Kurator Oświaty jest w stałym kontakcie z władzami powiatu, m.in. w zakresie jak najszybszego ustalenia sposobu kontynuacji nauki przez uczniów do zakończenia trwającego roku szkolnego” – podało MEN.

Poinformowało, że zdający, którzy musieli przerwać część ustną egzaminu maturalnego lub którzy w poniedziałek do niego już nie przystąpili, będą mogli przystąpić do niego jeszcze w maju. Od 14 maja egzaminy pisemne oraz ustne będą przeprowadzane dla absolwentów tej szkoły w innej lokalizacji, wskazanej przez starostwo. Dyrekcja szkoły przekaże zdającym informacje o miejscu przeprowadzania egzaminu.

W komunikacie podano także, że część pisemna egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym zaplanowana na poniedziałek została przeprowadzona w szkole jeszcze przed wybuchem pożaru. Podkreślono, że w pożarze budynku nikt nie ucierpiał. W poniedziałek rano o godz. 9 rozpoczęły się pisemne egzaminy maturalne z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. W zależności od rodzaju egzaminu trwały 150 lub 180 minut. Egzaminy z tych przedmiotów nie są obowiązkowe. Piszą je tylko ci maturzyści, którzy zadeklarowali taką wolę.

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy