Reklama

Kraj

Mariusz Kamiński stawił się przed komisją ds. afery wizowej

kmz/ rbk/ sdd/ PAP
Dodano: 22.04.2024
Fot. PAP/Paweł Supernak
Warszawa, 22.04.2024. Wezwany na świadka były szef MSWiA Mariusz Kamiński (C) w drodze na posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. afery wizowej, 22 bm. w Sejmie w Warszawie. (aldg) PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak Warszawa, 22.04.2024. Wezwany na świadka były szef MSWiA Mariusz Kamiński (C) w drodze na posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. afery wizowej, 22 bm. w Sejmie w Warszawie. (aldg) PAP/Paweł Supernak
Share
Udostępnij

W poniedziałek po godz. 13 były szef MSWiA i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński stawił się przed komisją śledczą ds. afery wizowej. Kamiński był wezwany na przesłuchanie w ubiegły czwartek, jednak nie doszło ono do skutku, gdyż na ten sam termin był wezwany do prokuratury.

Kamiński powiedział dziennikarzom przed rozpoczęciem przesłuchania, że chce, by opinia publiczna dowiedziała się “prawdy o sprawie wizowej”.

Komisja bada nadużycia, zaniedbania i zaniechania w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce w okresie od 12 listopada 2019 r. do 20 listopada 2023 r. Zakończenie jej prac jest planowane na koniec czerwca. Ostatnim świadkiem ma być prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy