Reklama

Kraj

Hołownia: Trzecia Droga to gwarancja pokoju, umiaru i solidności w tym rządzie

rbk/ kow/ itm/ PAP
Dodano: 23.03.2024
Fot. PAP/Artur Reszko
Białystok, 23.03.2024. Kampania samorządowa 2024. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia (P), minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz (5P), minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman (4P), minister ds. społeczeństwa obywatelskiego i przewodnicząca Komitetu ds. Pożytku Publicznego Agnieszka Buczyńska (3P) oraz wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Stefan Krajewski (2P) podczas konwencji Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni Polskie Stronnictwo Ludowe, 23 bm. w Hotelu Gołębiewski w Białymstoku. (jm) PAP/Artur Reszko
Fot. PAP/Artur Reszko Białystok, 23.03.2024. Kampania samorządowa 2024. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia (P), minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz (5P), minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman (4P), minister ds. społeczeństwa obywatelskiego i przewodnicząca Komitetu ds. Pożytku Publicznego Agnieszka Buczyńska (3P) oraz wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Stefan Krajewski (2P) podczas konwencji Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni Polskie Stronnictwo Ludowe, 23 bm. w Hotelu Gołębiewski w Białymstoku. (jm) PAP/Artur Reszko
Share
Udostępnij

Trzecia Droga to gwarancja pokoju, umiaru i solidności w tym rządzie, który dzisiaj współtworzymy. Obiecaliśmy wam 12 gwarancji na cztery lata; wyprzedzamy kalendarz, udało nam się zrobić więcej, niż zakładaliśmy – mówił lider Polski 2050, marszałek Sejmu Szymon Hołownia w sobotę w Białymstoku.

W sobotę w Białymstoku odbywa się konwencja wyborcza Trzeciej Drogi z udziałem liderów partii ją tworzących: Polski 2050 oraz PSL – marszałka Sejmu Szymona Hołowni i wicepremiera, szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Kosiniak-Kamysz otwierając spotkanie wskazywał, że “Trzecia Droga prowadzi do każdej, nawet najmniejszej miejscowości w Polsce”. “Dziś jesteśmy z naszymi ministrami, z tymi którzy w imieniu was, w imieniu trzech milionów tych, którzy zagłosowali na Trzecią Drogę, pełnią najważniejsze funkcje” – mówił lider PSL dodając, że Trzecia Droga odpowiada obecnie za bezpieczeństwo i gospodarkę.

Z kolei szef Polski 2050 zapewniał, że Trzecia droga “nie jest o hejcie, o politykierskich wojenkach, nie jest o podkładaniu jeden drugiemu nogi, tylko jest o załatwianiu ważnych dla nas spraw”.

“Trzecia Droga to jest gwarancja pokoju, umiaru i solidności w tym rządzie, który dzisiaj współtworzymy. Trzecia Droga to nie przepychanki, a skuteczność w załatwianiu spraw” – mówił Hołownia.

“Obiecaliśmy wam 12 gwarancji na cztery lata. 12 gwarancji Trzeciej Drogi na okres kadencji i dziś przychodzimy zdać wam sprawę, po tych 100 dniach funkcjonowania rządu, że wyprzedzamy kalendarz; że udało nam się zrobić więcej, niż zakładaliśmy, że zrobimy w tym tak krótkim czasie” – oświadczył lider Polski 2050.

Jako pierwsza relację złożyła minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. “W czasie wyborów obiecywaliśmy Polskę gospodarną, obiecaliśmy, że będziemy inwestować na dzisiaj, na jutro i na pokolenia, i dzisiaj dla was 600 mld zł, to jest największy projekt inwestycyjny Polski XXI wieku, który dzisiaj realizujemy. Robimy wielkie, infrastrukturalne projekty: – elektrownie wiatrowe na Bałtyku, robimy bezpieczeństwo żywnościowe (także nasza gwarancja), zabezpieczamy 100 tys. miejsc w żłobkach” – mówiła. Dodała, że w KPO, funduszach spójności są również środki dla “dumnego miasta Białystok”.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy