Reklama

Kraj

Hołownia: Straż marszałkowska służy obronie demokracji

Olga Łozińska / PAP
Dodano: 20.05.2024
Fot. PAP/Rafał Guz
Warszawa, 19.05.2024. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia (C) podczas uroczystego apelu z okazji Święta Straży Marszałkowskiej, 20 bm. na terenie parlamentu w Warszawie. (ad) PAP/Rafał Guz
Fot. PAP/Rafał Guz Warszawa, 19.05.2024. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia (C) podczas uroczystego apelu z okazji Święta Straży Marszałkowskiej, 20 bm. na terenie parlamentu w Warszawie. (ad) PAP/Rafał Guz
Share
Udostępnij

Straż marszałkowska zapisuje się jako ta, która ma służyć obronie demokracji – powiedział w poniedziałek marszałek Sejmu Szymon Hołownia podczas uroczystości z okazji święta Straży Marszałkowskiej.

Po mianowaniu na kolejne stopnie funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej podczas uroczystości z okazji ich święta, Szymon Hołownia podziękował funkcjonariuszom straży za ich służbę.

“Jesteście formacją, która w polskiej historii od 500 lat w różnych formach zapisuje się jako ta, która ma służyć demokracji, jej obronie i każdemu z obywatelek i obywateli RP. Tak, aby mogli być pewni, że wyrażana przez nich w formie demokratycznych wyborów wola, jest pieczołowicie strzeżona i przestrzegana” – powiedział Hołownia.

“Pracuję z wami od 6 miesięcy, przez ten czas nabrałem olbrzymiego szacunku do waszych kompetencji” – zwrócił się do Straży Marszałkowskiej Hołownia. “Są wśród was strażnicy, strażniczki, ratownicy, osoby, które są w stanie zadbać o nasze bezpieczeństwo pirotechniczne, biologiczne, pożarowe” – podkreślił. “Macie unikatowe kompetencje. Jesteście wyspecjalizowaną formacją ochronną w pełnym tego słowa znaczeniu” – powiedział marszałek Sejmu.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy