Reklama

Kraj

Gdynia: utrudnienia w ruchu kolejowym po zderzeniu dwóch pociągów; cztery osoby ranne

Krzysztof Wójcik / PAP
Dodano: 05.10.2023
Fot. PAP/Adam Warżawa
Fot. PAP/Adam Warżawa
Share
Udostępnij

Po zderzeniu dwóch pociągów Polregio w Gdyni Głównej są utrudnienia w ruchu kolejowym – podało PKP. W wypadku zostały ranne cztery osoby, które trafiły do szpitala – informuje policja.

Rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Karol Jakubowski poinformował PAP, że komisja ustali okoliczności wypadku, do którego doszło w czwartek o godz. 7. na stacji Gdynia Główna.

“Doszło tam do zderzenia dwóch składów Polregio: szynobusu wykonującego jazdę manewrową oraz osobowego relacji Malbork–Gdynia Chylonia. Składy są wykolejone. Na miejscu pracują służby, udzielana jest pomoc osobom poszkodowanym” – przekazał Jakubowski.

Jak informuje rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., na stacji Gdynia Główna działają nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Według wstępnych ustaleń, te właśnie urządzenia na stacji były sprawne. “Komisja z pełną dokładnością będzie mogła odczytać pełne dane dotyczące przyczyn wydarzenia. Zdarzenie na stacji Gdynia Główna nie jest związane z żadnymi pracami inwestycyjnymi ani remontowymi” – podał PAP Jakubowski.

Wstrzymany jest ruch pociągów regionalnych na trasie Gdynia Orłowo–Gdynia Główna–Gdynia Chylonia. Pociągi dalekobieżne jeżdżą torami linii SKM.

“Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów informowani są na stacjach i przystankach oraz poprzez aplikację Portal Pasażera” – informuje PKP.

Na serwisie pojawiły się informacje o opóźnieniach pociągów.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Marek Kobiałko poinformował PAP, że tuż po godzinie 7. policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu się dwóch pociągów relacji Polregio w Gdyni. “Na miejscu pracują funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej z udziałem policyjnego technika kryminalistyki pod nadzorem prokuratora. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w zdarzeniu są cztery osoby poszkodowane, które zostały przewiezione do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia” – dodała Kobiałko.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy