Reklama

Kraj

Bosak: zamknięte posiedzenie Sejmu w sprawie obronności i bezpieczeństwa jeszcze w marcu

Maciej Replewicz/PAP
Dodano: 22.02.2024
Fot. PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak
Share
Udostępnij

W marcu odbędzie się zamknięte posiedzenie Sejmu w sprawie obronności i bezpieczeństwa – powiedział w środę na antenie Polsat News Polityka wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.


“Wedle mojej wiedzy, jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy będziemy mieli w Sejmie specjalne posiedzenie na temat bezpieczeństwa i obronności. To powinien być temat numer jeden” – powiedział na antenie Polsat News Polityka wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, dodając, że nie zna jeszcze dokładnej daty spotkania.

Podkreślił, że jego ugrupowanie złożyło w Sejmie o informację w sprawie bezpieczeństwa. “Nie twierdzę, że mamy jakąś moc sprawczą, ale jako Konfederacja wnioskowaliśmy o informacje w tej sprawie. W odpowiedzi usłyszałem, że informacji nie będzie, ale będzie odpowiednie posiedzenie Sejmu” – powiedział.

“Pewne rzeczy, które były schowane za aurą tajemniczości, którą PiS lubił robić wokół zagadnień obronnych, w tej chwili są audytowane przez nowy rząd. Osoby, które weszły teraz do ministerstw, biorą za to odpowiedzialność, mają czystą kartę, będą chcieli się wykazać. To dobrze, bo może zagadnienia związane z bezpieczeństwem na serio wejdą do głównego nurtu debaty publicznej w Polsce” – wyjaśnił.

Ostatnie niejawne posiedzenie Sejmu RP miało miejsce 16 czerwca 2021 r.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy