Reklama

Kraj

Prezydent podpisał ustawę o Krajowej Sieci Onkologicznej

Danuta Starzyńska-Rosiecka/PAP
Dodano: 30.03.2023
72889_44965721_44965564
Share
Udostępnij
Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek ustawę o Krajowej Sieci Onkologicznej, zakładającą poprawę organizacji systemu udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie onkologii.
Prezydent uroczyście podpisał ustawę w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II w Siedlcach w obecności ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.
 
"Tworzymy wreszcie Krajową Sieć Onkologiczną – krajową sieć placówek wraz z całym systemem leczenia onkologicznego, krótko mówiąc walki z chorobami onkologicznymi w taki sposób, by w jak największym stopniu sprzyjać pacjentowi i aby ułatwić pacjentowi dostęp na równych zasadach i w równym stopniu do opieki onkologicznej na terenie całego kraju, tak, aby stworzyć dla każdego szansę" – powiedział prezydent.
 
Ustawa o KSO zakłada, że każdy pacjent – niezależnie od miejsca zamieszkania – otrzyma opiekę onkologiczną opartą na jednakowych standardach diagnostyczno-terapeutycznych. Planowana jest poprawa organizacji systemu udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie onkologii, w tym jakości i bezpieczeństwa diagnostyki oraz leczenia onkologicznego.
 
Krajowa Sieć Onkologiczna to kolejny etap w realizacji Narodowej Strategii Onkologicznej, która powstała w efekcie inicjatywy ustawodawczej prezydenta Andrzeja Dudy.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy