Reklama

Kraj

Bundeswehra: Patrioty już w Polsce. Przyczynią się do ochrony wschodniej flanki NATO

PAP
Dodano: 26.01.2023
71196_2stcz2
Share
Udostępnij
Do Polski dotarły systemy Patriot, które wzmocnią polską obronę powietrzną i przyczynią się do ochrony wschodniej flanki NATO – poinformowała w środę Bundeswehra.

https://twitter.com/Bw_Einsatz/status/1618284093384593408

Umieszczając siły obrony powietrznej w Polsce, "Niemcy zwiększą swój wkład w solidarność z sojusznikami NATO z Europy Wschodniej". Żołnierze Bundeswehry wykorzystają system Patriot, "aby pomóc chronić polską przestrzeń powietrzną i wzmocnić zintegrowaną obronę powietrzną NATO na wschodniej flance" – napisano w komunikacie Bundeswehry.

Liczebość niemieckiej jednostki "wynosi około 350 żołnierzy. W razie potrzeby może zostać zwiększona nawet do 650 żołnierzy. Czas trwania misji będzie ściśle skoordynowany z naszym partnerem sojuszniczym – Polską. Jednostką dowodzi pułkownik Jörg Sievers" – poinformowała niemiecka armia.

Po tym, jak w listopadzie w terytorium Polski uderzył pocisk, ówczesna minister obrony Christine Lambrecht i jej polski odpowiednik Mariusz Błaszczak uzgodnili, że niemieckie systemy Patriot powinny stacjonować w Polsce. Dodatkowo Niemcy dostarczą Ukrainie jedną baterię systemu Patriot, która ma pomóc temu krajowi w obronie przed rosyjskimi atakami.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy