Reklama

Kraj

Prezydent: wierzę i staram się działać tak, aby modlitwa o pokój ten pokój rzeczywiście przyniosła

Agata Zbieg, Magdalena Gronek / PAP
Dodano: 25.01.2023
71172_44471462_44471410
Share
Udostępnij
Dożyliśmy ogromnie trudnych czasów. Wierzę w to głęboko i staram się działać w miarę swoich możliwości, aby ta modlitwa o pokój ten pokój rzeczywiście przyniosła – powiedział prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z przedstawicielami kościołów, związków wyznaniowych i mniejszości.

Spotkanie pary prezydenckiej z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce odbyło się w środę w Warszawie.

"Dożyliśmy rzeczywiście ogromnie trudnych czasów. Wierzę w to głęboko sam osobiście i staram się działać w miarę swoich możliwości, aby ta modlitwa o pokój, ten pokój rzeczywiście przyniosła. Pokój, który będzie pokojem trwałym. Pokój, który będzie pokojem stabilnym, który będzie gwarantował możliwość spokojnego życia przez następne – mam nadzieję – dziesięciolecia. Wierzę w to głęboko, że także przyszłym pokoleniom" – powiedział prezydent.

Podziękował też przybyłym za obecność. "Spotykamy się ze sobą z życzliwością, z uściskiem dłoni. To właśnie buduje siłę naszego państwa i naszej wspólnoty. To, że patrzymy na siebie nawzajem z życzliwością, z wyrozumiałością, że szukamy dróg, które prowadzą nas do porozumienia, do rozwiązywania kwestii wątpliwych, czasem spornych – jak to w życiu. Ale umiemy być razem" – podkreślił prezydent.

Jak dodał, "to właśnie budowało i buduje ogromnie naszą siłę".

"Z wielkim wzruszeniem i satysfakcją patrzę dziś także na nasze współdziałanie polityczne, w naszej części Europy. Na wielkie zrozumienie, wielką tolerancję i wielką życzliwość, z jaką podchodzą do siebie w tej chwili także przywódcy i rządzący, ci odpowiedzialni za losy państw i narodów – w tym momencie, w naszej części Europy. Jak bardzo zwartą wspólnotę w tej chwili stanowimy. Mam nadzieję, że jest to także dobra dla nas wszystkich prognoza na przyszłość. Że będziemy jeszcze wspólnie tutaj mieli obszar bezpieczeństwa, dobrej współpracy, także znakomitej prosperity gospodarczej, zamożności i spokojnego życia" – powiedział prezydent. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy