Reklama

Kraj

Przewodniczący Episkopatu na Boże Narodzenie: życzę doświadczenia Bożej miłości i dzielenia się nią z innymi

Magdalena Gronek / PAP
Dodano: 24.12.2022
70219_24gr1
Share
Udostępnij
Wszystkim Polakom w kraju i za granicą życzę doświadczenia tej Bożej miłości, która płynie z betlejemskiego żłóbka – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach z okazji świąt Narodzenia Pańskiego.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego, czyli przyjścia Jezusa Chrystusa, Syna Bożego w ludzkim ciele, jest jednym z najważniejszych świąt po Wielkanocy. Dzień wcześniej, 24 grudnia, Kościół obchodzi Wigilię (łać. vigiliare – czuwanie) Bożego Narodzenia.

W komunikacie przekazanym PAP przez biuro prasowe Episkopatu abp Gądecki zaznaczył, że "Bóg nie chciał, abyśmy oddawali Mu chwałę jako Bogu dalekiemu i nieznanemu, ale stał się jednym z nas, abyśmy mogli Go poznać i odwzajemnić Jego miłość".

"Byśmy doświadczyli przyjścia Boga w człowieku, który jest samą Miłością" – powiedział przewodniczący Episkopatu.

Rodakom w kraju i poza jego granicami hierarcha życzył "doświadczenia Bożej miłości, płynącej z betlejemskiego żłóbka oraz dzielenia się nią z najbliższymi, z sąsiadami i wszystkimi, których spotkamy na naszej drodze".

O północy z 24 grudnia na 25 grudnia we wszystkich kościołach w Polce odprawiana jest uroczysta msza św. nazywana "pasterką". Nazwa pochodzi od pasterzy, którzy – jak czytamy w Ewangelii – jako pierwsi przyszli oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy