Kraj

18. Półmaraton Warszawski – Boulvin i Koenigstein zwycięzcami, Kaczor i Jackowska mistrzami Polski

mg/ cegl/PAP
Dodano: 24.03.2024
Warszawa, 24.03.2024. Uczestnicy 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego na trasie biegu, 24 bm. W trakcie dzisiejszej imprezy odbywają się jednocześnie 33. Mistrzostwa Polski w półmaratonie, organizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Fot. PAP/Leszek Szymański

Belg Dorian Boulvin i Niemka Fabienne Koenigstein wygrali 18. Półmaraton Warszawski. Mistrzami Polski zostali Mateusz Kaczor i Monika Jackowska. Najlepsi w towarzyszącym biegu na 5 km byli Bartosz Jarczok i Martyna Masłowska.

Boulvin triumfował czasem 1:01.58. Kaczor był wolniejszy o osiem sekund, uzyskując rekord życiowy, zarazem czwarty wynik w historii polskiej lekkoatletyki i zdobywając tytuł mistrza kraju w półmaratonie. Na podium stanął też reprezentujący Turcję Polat Kemboi Alikan – 1:02.10.

Rekordzistą Polski w półmaratonie od 2020 roku jest Krystian Zalewski – 1:01.32.

Wśród kobiet najszybsza była Koenigstein

Wśród kobiet najszybsza Koenigstein uzyskała czas 1:09.46. Druga była jej rodaczka Domenika Mayer – 1:09.46, a trzecie miejsce zajęła Ukrainka Marina Nemczenko – 1:11.13. Jackiewicz wynikiem 1:12.05 uplasowała się na szóstej pozycji i została mistrzynią Polski w półmaratonie.

Rywalizacja na tym dystansie rozpoczęła się o godzinie 11 na Moście Poniatowskiego. Wcześniej, o 9.30 wystartował towarzyszący bieg na 5 km, w którym zwyciężyli Jarczok – 14.37 i Masłowska – 16.35.

Wyniki 18. Półmaratonu Warszawskiego

Wyniki 18. Półmaratonu Warszawskiego: KOBIETY 1. Fabienne Koenigstein (Niemcy) 1:09.32 2. Domenika Mayer (Niemcy) 1:09.46 3. Marina Nemczenko (Ukraina) 1:11.13 … 6. Monika Jackiewicz (Polska) 1:12.05 7. Sabina Jarząbek (Polska) 1:12.42 9. Anna Bańkowska (Polska) 1:13.17 MĘŻCZYŹNI 1. Dorian Boulvin (Belgia) 1:01.58 2. Mateusz Kaczor (Polska) 1:02.06 3. Polat Kemboi Alikan (Turcja) 1:02.10 … 6. Andrzej Rogiewicz (Polska) 1:03.46 7. Kamil Karbowiak (Polska) 1:03.47 Wyniki mistrzostw Polski w półmaratonie: KOBIETY 1. Monika Jackiewicz 1:12.05 2. Sabina Jarząbek 1:12.42 3. Anna Bańkowska 1:13.17 MĘŻCZYŹNI 1. Mateusz Kaczor 1:02.06 2. Andrzej Rogiewicz 1:03.46 3. Kamil Karbowiak 1:03.47.