Reklama

Kraj

Szef resortu zdrowia: od 15 lutego izolacja będzie trwała 7 dni

Anna Kruszyńska, Katarzyna Herbut / PAP
Dodano: 09.02.2022
59765_9lu3
Share
Udostępnij
Od 15 lutego będziemy stosowali siedmiodniową izolację – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. "Od 15 lutego będziemy mieli również naliczaną kwarantannę dla współdomowników wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny" – dodał.

Podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia poinformował, że "od 15 lutego będziemy stosowali siedmiodniową izolację zamiast standardu dziesięciu dni, który obowiązywał do tej pory".

Niedzielski poinformował również, że "od 15 lutego będziemy mieli naliczaną kwarantannę dla współdomowników wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny".

Wyjaśnił, że "nie będzie wobec tego takiej sytuacji, że jeżeli ktoś jest izolowany, a współdomownik przebywa z nim na kwarantannie, to ta kwarantanna jest jeszcze dodatkowo, po zakończeniu izolacji współdomownika, naliczana jak w tej chwili, w wysokości siedmiu dni".

"Kwarantanna i izolacje będą liczone równolegle" – zapewnił. Wyjaśnił, że "jak ktoś zaczyna chorować, to również zaczyna się kwarantanna i nie ma dodatkowego naliczania po zakończeniu izolacji".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy