Reklama

Kraj

Andrusiewicz: minister Adam Niedzielski nie rozważa dymisji

Agata Zbieg / PAP
Dodano: 18.01.2022
59237_18st5
Share
Udostępnij
Minister Adam Niedzielski nie rozważa dymisji – zapewnił we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

RMF FM podało we wtorek rano, że minister zdrowia Adam Niedzielski od przyszłości tzw. ustawy hocowej uzależnia swoją obecność w rządzie.

We wtorek na konferencji prasowej Andrusiewicz był pytany, czy Niedzielski faktycznie rozważa dymisję. "Właśnie wychodzę od ministra Niedzielskiego i nie rozważaliśmy żadnej dymisji, minister Niedzielski nie rozważa dymisji" – zapewnił Andrusiewicz.

Jak dodał, minister Niedzielski podczas weekendowych rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem Jarosławem Kaczyńskim dostał zdecydowane zapewnienie, że "ta ustawa będzie teraz priorytetem".

"Jeżeli będzie priorytetem to znaczy, że będzie procedowana bardzo szybko.(…) Minister wyraził się jasno i kategorycznie – ta ustawa jest dla nas, jako Ministerstwa Zdrowia, kluczem do zarządzania V falą epidemii, kluczem bez którego tą epidemią będzie trudno zarządzać" – powiedział.

Rzecznik MZ powiedział, że "jest zapewnienie, że ustawa będzie procedowana". "Przyjmujemy to za dobra monetę i czekamy na najbliższe posiedzenie Sejmu. (…) Na tę chwilę najważniejsze, by ten projekt wszedł w życie, żeby został uchwalony jak najszybciej przez Sejm, a potem przez Senat, a potem podpisany przez prezydenta" – dodał Andrusiewicz.

We wtorek rząd przyjmie stanowisko wobec poselskiego projektu o weryfikacjo covidowej złożonego w Sejmie przez grupę posłów PiS.

Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy". Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji. Pierwsze czytanie projektu odbyło się w połowie grudnia 2021 r., a 5 stycznia br. w Sejmie zorganizowano wysłuchanie publiczne.

11 stycznia sejmowa komisja zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy