Reklama

Kraj

Szrot: prezydent Duda wrócił do normalnej pracy, zakażenie koronawirusem przeszedł bardzo łagodnie

Karol Kostrzewa/PAP
Dodano: 15.01.2022
59201_41335998_41335994
Share
Udostępnij
Prezydent Andrzej Duda jest zdrowy, zakończył izolację i wrócił do normalnej pracy, powtórne zakażenie koronawirusem przeszedł bardzo łagodnie, praktycznie bez objawów – powiedział w sobotę szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.
W ubiegłą środę poinformowano, że w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda przeprowadził test na obecność koronawirusa, który dał pozytywny wynik oraz że – zgodnie z przepisami – prezydent rozpoczął izolację. Było to już drugie zakażenie Andrzeja Dudy koronawirusem; poprzednie miało miejsce w październiku 2020 r.
 
Szrot był pytany w Programie Trzecim Polskiego Radia o to, jaki jest obecnie stan zdrowia prezydenta i jego kondycja. "Jedno i drugie bardzo dobre, pan prezydent zakończył izolację zgodnie z przepisami prawa, wrócił już do normalnej aktywności, wykonał sobie testy, jest już zupełnie zdrowy" – przekazał.
 
Dodał, że powtórna infekcja przebiegała u prezydenta Dudy bardzo łagodnie, praktycznie beż żadnych objawów. To tylko – jak podkreślił Szrot – potwierdza zasadność szczepień również trzecią dawką przypominającą.

"Pan prezydent wszystkich w dalszym ciągu zachęca i ja też zachęcam – szczepmy się dla dobra, dla zdrowia swojego, swoich bliskich i całego narodu" – powiedział Szrot.
 
Dodał, że w czasie izolacji prezydent wykonywał swoje obowiązku – pracował z dokumentami i przeprowadzał rozmowy telefoniczne.
 
Prezydent Duda w niedzielę weźmie udział w charytatywnym maratonie narciarskim w Zakopanem.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy