Reklama

Kraj

PSP: w piątek już ponad 600 interwencji związanych z silnym wiatrem

Marcin Chomiuk / PAP
Dodano: 14.01.2022
59148_14st3
Share
Udostępnij
Od północy do godz. 12 w piątek strażacy odnotowali 638 zdarzeń związanych z silnym wiatrem – przekazał PAP bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Najwięcej interwencji miało miejsce w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim.

Jak poinformowała PSP do godz. 12 w piątek na terenie kraju odnotowano 638 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Najwięcej w województwie warmińsko-mazurskim – 234, pomorskim – 229 i podlaskim – 80.

Łącznie od czwartku odnotowano 733 interwencje związane z silnym wiatrem. Najwięcej w województwach pomorskim – 294 i warmińsko-mazurskim – 251.

W piątek w związku silnym wiatrem na przeważającym obszarze kraju obowiązują alerty pierwszego i drugiego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Alerty drugiego stopnia wydano dla województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, oraz dla północnej części województwa pomorskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują natomiast w województwach: podkarpackim, lubelskim, mazowieckim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, a także w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, południowej części województwa pomorskiego, oraz w części województwa świętokrzyskiego i podlaskiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy