Reklama

Kraj

Szef MON: Kolejni żołnierze brytyjscy wylądowali w Polsce; pomogą na granicy

Krzysztof Kowalczyk / PAP
Dodano: 13.12.2021
58488_13gr7
Share
Udostępnij
Kolejna grupa żołnierzy brytyjskich wylądowała w poniedziałek w Polsce; będą pomagać żołnierzom Wojska Polskiego m. in. w naprawie i budowie tymczasowego ogrodzenia na granicy – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

"Kolejna grupa żołnierzy brytyjskich wylądowała dziś w Polsce. Będą oni pomagać żołnierzom Wojska Polskiego m. in. w naprawie i budowie tymczasowego ogrodzenia na granicy (między Polską a Białorusią). Wspólna odpowiedź na zagrożenia hybrydowe to wyraz naszej sojuszniczej solidarności" – napisał na Twitterze Błaszczak.

W środę Błaszczak informował, że pierwsi brytyjscy żołnierze rozpoczęli działania związane ze wsparciem polskiego wojska na granicy z Białorusią

Prezydent Andrzej Duda wydał postanowienie o zgodzie na pobyt w Polsce do 155 brytyjskich żołnierzy. Zgodnie z postanowieniem, które obowiązuje do końca kwietnia 2022, wsparcia inżynieryjnego i rozpoznawczego może też udzielać do 150 żołnierzy z Estonii.

Wojsko zostało wysłane na granicę z Białorusią, by wspierać Straż Graniczną. Do 1 marca przy granicy 183 miejscowościach przy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy. Zakaz wprowadzono po upływie obowiązywania stanu wyjątkowego.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy