Reklama

Kraj

Rzecznik MZ: Z lotniska Okęcie wyjechało do RARS 1,1 mln szczepionek przeciwko COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat

Szymon Zdziebłowski/PAP
Dodano: 13.12.2021
58467_41097631_41097600
Share
Udostępnij
Przed chwilą z lotniska na Okęciu wyjechało do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) 1,1 mln dawek szczepionek przeciwko COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat – poinformował w poniedziałek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
"Przed chwilą z lotniska na Okęciu wyjechało 1,1 mln dawek szczepionek do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. W ciągu godziny te szczepionki, 1,1 mln będzie już w RARS" – powiedział rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz na konferencji prasowej.
 
"My dzisiaj o pierwszej w nocy zakończyliśmy wystawiać 2,7 mln e-skierowań dla dzieci w wieku 5-11 lat. Wszystkie e-skierowania dla tej grupy wiekowej 5-11 lat zostały już wystawione, co ni mniej ni więcej oznacza, to że chwilę po 24 dzisiejszej nocy rodzice będą mogli zacząć zgłaszać dzieci na szczepienia" – dodał.
 
"Szczepienia rozpoczniemy w czwartek. Do tej pory punkty szczepień – jest ich w granicach 8 tys. – wystawiły zapotrzebowanie na 150 tys. dawek szczepionek, ale to zapotrzebowanie cały czas jest składane" – mówił Andrusiewicz. Dodał, że punkty szczepień wystawiły również 40 tys. slotów, "czyli miejsc do obsługi małych pacjentów".
 
Rzecznik MZ zachęcił do odwiedzenia strony internetowej resortu. "Tam jest karta kwalifikacji do szczepienia" – dodał. Podkreślił, że dzieci muszą mieć wykonane szczepienie w towarzystwie rodziców w punktach szczepień, w których jest lekarz – i to on kwalifikuje do szczepienia.
 
Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat rozpoczną się w Polsce 16 grudnia i będą wykonywane preparatem Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy