Reklama

Dom

W jaki sposób odprowadzana jest woda z pergoli

Źródło informacji: SURMA SYSTEMS
Dodano: 12.09.2023
Obraz2-Resizer-750Q75
Share
Udostępnij

Zadaszenie tarasu to świetna ochrona przed opadami. Jeśli jednak ma być funkcjonalne, musi nie tylko zatrzymywać krople, ale też zadbać o to, by odpowiednio spłynęły na ziemię – w przeciwnym razie osoby odpoczywające na tarasie mogą zostać zmoczone przez chlustające strugi deszczu. Wyjaśniamy, w jaki sposób odprowadzana jest woda z pergoli!

Zależy Ci na tym, by zadaszenie na tarasie doskonale sprawdzało się w każdych warunkach? Jak najbardziej może dobrze chronić nie tylko przed słońcem, ale też opadami. Dowiedz się, w jaki sposób odprowadzana jest woda z pergoli!

W jaki sposób odprowadzana jest woda z pergoli?

Wiele osób przed zakupem takiej instalacji zastanawia się, w jaki sposób odprowadzana jest woda z pergoli. Czasem zostaje się przecież na zewnątrz nawet wtedy, gdy pada – szczególnie latem łatwo o nagły, ciepły, gwałtowny deszcz. Często jest wytchnieniem w upale, dając długo wyczekiwane uczucie świeżości i ulgi. Wtedy tym bardziej chce się pozostać w ogrodzie.

Dach wykonany z jednolitego, solidnego materiału (np. tworzywa sztucznego, szkła hartowanego) świetnie zatrzymuje krople deszczu. Równie dobrze radzi sobie mocno napięty, impregnowany materiał. Lamele też mogą nie przepuszczać wody, jeżeli będą w stanie całkowicie się domykać w pozycji zamkniętej, ale na pewno nie będzie to aż tak skuteczny wariant.

Najważniejsze jest, by poszycie zadaszenia pergoli tarasowej było delikatnie nachylone (pod kątem od 4 do 12 stopni). Dzięki temu zadziała po prostu siła grawitacji i opady nie będą zbierać się na dachu, co mogłoby doprowadzić do jego nadmiernego obciążenia, a także innych problemów, m.in. gromadzenia się zabrudzeń, nadmiernego zawilgocenia i powstawania wykwitów pleśni. Odpowiednio zaprojektowane profile sprawią, że woda będzie spływać stróżką wprost na ziemię, by wchłonąć się w trawnik.

Jakie rozwiązanie w kwestii odprowadzania wody z pergoli najlepiej się sprawdza?

Samo nachylenie dachu daje zadowalające efekty, ale można jeszcze zainwestować w dodatkowe udogodnienia, wyjątkowo skuteczne w kwestii odprowadzania wody z pergoli. Warto rozważyć instalację blokady spływu na boki. Doskonale sprawdza się w przypadku konstrukcji o większych rozmiarach. Gwarantuje też najlepsze zabezpieczenie przy naprawdę intensywnych opadach, ponieważ woda będzie szybko spływać strumieniami tylko z jednej strony.

Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest jednak specjalny system, którego działanie opiera się na małych, niewidocznych rynnach. Jest dyskretnie ukryty w profilach nośnych. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że ściekająca woda kogoś ochlapie czy będzie po prostu nieestetycznie ciurkiem spływać ze wszystkich stron. Do tego ma się pewność, że na dachu nie gromadzą się żadne zanieczyszczenia. Co jakiś czas w ramach konserwacji konieczne może być jednak udrożnienie systemu, ponieważ mogą zatkać go liście itp.

Dlaczego warto zamówić pergolę tarasową na wymiar?

Jeżeli chce się zainwestować w naprawdę dobrze wykonaną konstrukcję, warto zamówić pergolę tarasową na wymiar. Wtedy można dostosować ją pod względem technicznym, a także estetycznym, tak by na pewno spełniała wszystkie oczekiwania. Dzięki wsparciu specjalistów projekt zostanie odpowiednio spersonalizowany i dopasowany do konkretnych warunków oraz wymogów. Konsultanci pomogą także wybrać idealny wariant zadaszenia, tak by jak najlepiej sprawdzało się nie tylko w czasie opadów.

Skoro wiesz już, w jaki sposób odprowadzana jest woda z pergoli, wybierz konstrukcję, której nie straszne są nawet intensywne ulewy. Zapoznaj się z ofertą SystemySurma.pl, by znaleźć idealne zadaszenie na swój taras!

Więcej informacji na temat pergoli uzyskają Państwo w salonie firmy Bemares zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 12a. Kontakt: tel: 530 014 401, e-mail: rzeszow@bemares.pl , https://www.bemares.pl/oferta/pergole

Foto: SURMA SYSTEMS

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy