Reklama

Dom

Rząd przyjął projekt ustawy wydłużającej tzw. wakacje kredytowe

Marek Siudaj / PAP
Dodano: 05.03.2024
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Warszawa, 05.03.2024. Premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu w siedzibie KPRM w Warszawie, 5 bm. Premier poinformował, że rząd przyjął projekt ustawy wydłużającej wakacje kredytowe do końca 2024 r. (sko) PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka Warszawa, 05.03.2024. Premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu w siedzibie KPRM w Warszawie, 5 bm. Premier poinformował, że rząd przyjął projekt ustawy wydłużającej wakacje kredytowe do końca 2024 r. (sko) PAP/Radek Pietruszka
Share
Udostępnij

Rząd podjął decyzję o wydłużeniu tzw. wakacji kredytowych – poinformował we wtorek premier Donald Tusk na konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów. Dodał, że zwiększono dostępność i rozmiary pomocy dla tych, którzy stracili pracę.

„Podjęliśmy decyzje o przedłużeniu tzw. wakacji kredytowych” – powiedział Tusk.

Wyjaśnił, że chodzi o projekt nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finasowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom.

„Pod tymi dość technicznymi terminami kryje się decyzja o przedłużeniu tego systemu, który pozwala tym, którzy wzięli kredyt i mają kłopot ze spłaceniem z różnych powodów, skorzystać z wakacji kredytowych, czyli odłożenia w czasie spłaty kredytu” – powiedział Tusk.

Zwiększona dostępność i rozmiar pomocy

Dodał, że „zwiększyliśmy dostępność i rozmiary pomocy dla tych, którzy stracili pracę”. Jak mówił, „przygotowaliśmy rozszerzoną możliwość umorzenia części pomocy”.

„Ta pomoc polega na tym, że państwo jest gotowe płacić ratę kredytową za tych, co znaleźli się w trudnej sytuacji. Muszą o tę pomoc wystąpić, potem powinni go spłacić w 200 ratach, ale jest możliwość umorzenia części tej pomocy” – stwierdził premier.

Czytaj także: Projekt MF: wakacje kredytowe przez cztery miesiące 2024 roku

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy