Reklama

Dom

Co warto wiedzieć o systemie monitoringu ?

Materiał Partnera
Dodano: 25.03.2019
45070_jobsite-security-camera-2427499_750x400
Share
Udostępnij
System monitoringu wizyjnego jest jednym z najbardziej istotnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa mienia zarówno w domach, jak i w firmach. W dzisiejszych czasach trudno obejść się bez nowoczesnego monitoringu. Jest on wykorzystywany niemalże we wszystkich miejscach wymagających nadzoru, takich jak domy mieszkalne, sklepy i centra handlowe, obiekty przemysłowe czy instytucje publiczne, a także w ramach monitoringu miejskiego – na ulicach i w miejscach publicznych.

Postaw na pełną ochronę i bezpieczeństwo
System monitoringu wizyjnego składa się z kamer, rejestratora oraz monitora służącego do podglądu rejestrowanego obrazu z kamer. Nowoczesne kamery działające w systemie telewizji przemysłowej pozwalają dokładnie zarejestrować dźwięk i obraz w zamkniętym systemie odbiorczym. Kamery możemy podzielić na dwie podstawowe kategorie z uwagi na sposób ich wykorzystania: kamery zewnętrzne i wewnętrzne. Kamery zewnętrzne stosowane są na zewnątrz budynków oraz w przestrzeni miejskiej – na parkingach, ulicach, stadionach i innych obiektach. Natomiast kamery wewnętrzne służą do monitorowania pomieszczeń budynków takich jak magazyny, centra handlowe, biura, szkoły czy instytucje publiczne.

Nowoczesne rozwiązania – kamera przemysłowa
Kamery IP działają w oparciu o protokół przesyłania danych wykorzystywany w lokalnych sieciach komputerowych, co w praktyce oznacza, że można je zintegrować z siecią LAN lub WAN. Nowe rozwiązania wykorzystują również technologię PoE, która umożliwia przesłanie obrazu i zasilania kamery tym samym przewodem. Obie wymienione cechy pozwalają na wykorzystanie dotychczasowej infrastruktury sieci komputerowej, dzięki czemu obniżamy koszty instalacji systemu monitoringu. Różne rodzaje kamer przemysłowych IP pozwalają na wybór odpowiedniego typu dostosowanego do konkretnych zastosowań. W szerokiej ofercie bcscctv.pl  znajduje się szereg nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych w monitoringu. Niezawodna kamera przemysłowa zapewnia przekaz obrazu bardzo dobrej jakości.

Dlaczego warto postawić na rozwiązania IP w monitoringu?
Jednym z kluczowych atutów używania technologii IP w monitoringu jest możliwość obserwacji przesyłanego obrazu przez Internet. Takie rozwiązanie sprzyja w razie konieczności szybkiej interwencji agencji ochrony, policji lub straży pożarnej. Ponadto system ten zapewnia bezpieczeństwo i możliwość zdalnej kontroli monitorowanych obiektów w przypadku nieobecności ich właściciela. Obecnie do obserwacji obrazu z kamer można wykorzystać nowoczesne urządzenia, tj. smartfony czy tablety. Rejestratory umożliwiają pracę w trybie pentaplex. Oznacza to, że mogą one jednocześnie pokazywać bieżący obraz z kamer, zapisywać go, odtwarzać wcześniejsze nagrania, kopiować nagrania na inny nośnik oraz przesyłać je przez sieć LAN lub WAN.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy