Reklama

Dom

Jak znaleźć projekt wymarzonego domu dla Twojej rodziny?

Materiał partnera
Dodano: 10.12.2018
43078_arch
Share
Udostępnij
Własne cztery ściany to marzenie każdego. Jednak, kiedy pojawiają się dzieci, posiadanie własnego gniazdka staje się nie tylko pragnieniem, ale wręcz potrzebą. Coraz więcej małżeństw decyduje się na branie kredytu i budowanie własnego domu. Zanim w ogóle zaczniemy budowę, konieczne będzie stworzenie projektu i zdecydowanie, jak nasz dom powinien wyglądać. Sprawdź, gdzie warto szukać pomocy, aby znaleźć projekt swojego wymarzonego domu.

Znajdź architekta — czyli postaw na projekt indywidualny

Zdecydowanie się na to, jak będzie miało wyglądać miejsce, w którym być może spędzimy resztę życia i wychowamy dzieci, nie jest proste. Dlatego też wiele osób od razu kieruje się do konkretnego architekta lub też firmy specjalizującej się w takich usługach. Projekty domów, to ich chleb powszedni i dzięki temu poznamy wiele praktycznych rozwiązań, ale też aktualnych trendów. Zresztą większość firm posiada swoją własną bazę projektów, z której można korzystać. Największą trudnością będzie wtedy wybranie między budownictwem nowoczesnym, tradycyjnym a energooszczędnym. Dzięki pomocy architekta nasz budżet będzie też bardziej pod kontrolą. Najważniejsze, abyśmy wcześniej oszacowali, na ile tak naprawdę możemy sobie pozwolić pod względem finansowym. W końcu po wybudowaniu domu też trzeba mieć za co żyć!

Skorzystaj z gotowych projektów z sieci

Aktualnie żyjemy w czasach, gdzie wyszukiwarka Google przychodzi nam z pomocą w dosłownie każdej życiowej sytuacji, dlatego nic dziwnego, że kiedy poszukujemy projektów domów, to również zwracamy się do niej. Internet to istna kopalnia projektów, które mogą nas inspirować. Okazuje się, że natłok pięknych domów może nas do tego stopnia przytłoczyć, że nie będziemy w stanie wybrać jednego idealnego rozwiązania. Szczególnie osoby niezdecydowane miewają z tym problem. Najlepszym rozwiązaniem będzie wytypowanie dwóch lub nawet trzech projektów i udanie się do architekta, aby ten skonfrontował specyfikę działki, którą zakupiliśmy z wybranymi projektami.

Nie zapomnij o prasie

Wbrew pozorom nadal drukowane są różne branżowe katalogi i magazyny, które zostały wręcz stworzone po to, aby przekazać niezbędne wskazówki osobom, które planują wybudować swój dom marzeń. Ilość gotowych projektów jest tam oczywiście mniejsza, niż w Internecie, jednak bardzo często są one bardziej jakościowe.

Użyj wyobraźni i połącz oba rozwiązania

Dużą zaletą tego rozwiązania jest też możliwość już na miejscu skonfrontowania swoich pomysłów z wiedzą doświadczonego specjalisty. Tuż przed pierwszym spotkaniem z architektem powinniśmy usiąść wieczorem ze swoją rodziną i zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania. Ile pokoi będzie nam potrzebnych, w jakim stylu ma być wybudowany dom, czy zamierzamy stawiać na modę, czy na rozwiązania ponadczasowe? Przy tym możemy posiłkować się projektami z Internetu. Do tego wszystkiego trzeba uwzględnić wielkość ogródka, ilość pięter, okien, a nawet balkonów, czy po prostu typ dachu. Kiedy na chłodno zastanowimy się, jakie rozwiązania z doświadczenia są dla nas wygodniejsze, to znacznie szybciej będziemy cieszyć się swoimi nowym domem.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy