Reklama

Dom

Home staging, czyli jak przyspieszyć sprzedaż nieruchomości

Materiał partnera
Dodano: 05.10.2018
41283_d
Share
Udostępnij
Przy sprzedaży mieszkania lub domu bardzo ważne jest to, aby nieruchomość zrobiła odpowiednie wrażenie na kupującym. Liczy się przede wszystkim pierwsze 5 sekund, dlatego warto zadbać o to, aby wnętrza prezentowały się atrakcyjnie. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie usługi home staging, polegającej na przygotowaniu perfekcyjnej scenerii, zwiększającej szanse na udaną transakcję.

Czym jest home staging?

Home staging to usługa polegająca na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Odpowiednio wystylizowany lokal zwiększa szansę na sprzedaż lub wynajem nawet o 50%. Moda na home staging przywędrowała do Polski z USA. To właśnie tam znajduje się najwięcej firm zajmujących się zmianą wizerunku wnętrz w celu podniesienia ich walorów estetycznych i wartości.

Home stager przygotowuje nieruchomość pod wynajem lub do sprzedaży pod kątem estetycznym. Nie oznacza to generalnego remontu, ale zastosowanie rozmaitych dekoracyjnych dodatków czy drobnych mebli, zwiększających wizualną atrakcyjność wnętrz. Niekiedy konieczne bywa delikatne odświeżenie lokalu – najważniejszym założeniem home stagingu jest podniesienie wartości nieruchomości minimalnym kosztem.

Jak wygląda usługa home stagingu?

Usługę home stagingu można zamówić na stronie loco-estate.com. Pierwszy etap to oględziny lokalu przez home stagera. Analizowane są wszystkie zalety i wady lokalu w taki sposób, w jaki będzie to robić potencjalny nabywca. Następnie tworzona jest propozycja aranżacji nieruchomości. Do stworzonego projektu można zgłaszać własne uwagi lub propozycje, dzięki czemu aranżacja będzie idealnie dopasowana do wnętrza i wymagań potencjalnych kupujących.

Najważniejszym założeniem home stagingu jest pozytywna zmiana wnętrz jak najniższym kosztem. Jednak, jeśli jest taka konieczność, home stager może zaproponować nieco większe zmiany, dzięki którym zwiększy się wartość lokalu. Niekiedy może chodzić wyłącznie o odmalowanie ścian, lecz czasem konieczne są trudniejsze prace, np. wyburzenie ściany.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy