Reklama

Dom

Nieruchomości z gwarantowaną 7% stopą zwrotu

Artykuł promocyjny
Dodano: 15.03.2016
25553_PB
Share
Udostępnij
W dobie niskich stóp procentowych i lokat bankowych oprocentowanych na poziomie 3-4 %, bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się inwestycje w nieruchomości. Obecnie ta forma inwestycji pozwala osiągnąć gwarantowane dochody na poziomie od 5,5-9% i więcej w skali roku bez konieczności zaangażowania czasu w późniejszą obsługę i wynajem. Taką możliwość pomnażania swoich oszczędności dają Condo- Apart-Hotele. Forma znana na świecie od kilkudziesięciu lat, a w Polsce zdobywająca coraz większe zainteresowanie od kilkunastu lat.
 
Istotą takiej inwestycji jest zakup luksusowego apartamentu w budynku, w którym jest lub będzie prowadzony hotel – zazwyczaj 4- lub 5-gwiazdkowy, położony w atrakcyjnym turystycznie miejscu nad morze lub w górach, np. Kołobrzeg, Gdańsk, Zakopane. Wraz z zakupem nieruchomości podpisujemy wieloletnią umowę o wynajem z operatorem hotelu, który w zamian za to gwarantuje nam czynsz na ściśle określonym poziomie (zazwyczaj od 5,5 do 9%), niezależnie od tego, czy nasz apartament będzie wynajmowany, czy też nie. W zależności od inwestycji, umowę podpisuje się na okres od 5 do nawet 15 lat, z możliwością późniejszego przedłużenia. 
 
Koszt zakupu, w zależności od inwestycji, wynosi od 200 tys. do nawet 1 mln. Taki zakup możemy finansować również kredytem, z uwagi na to, że każdy apartament posiada osobną księgę wieczystą. Tak więc koszt i możliwość finansowania jest bardzo podobny do zakupu zwykłego mieszkania. Jest to więc forma inwestowania dostępna również dla tych, którzy nie posiadają odłożonych na koncie kilkuset tysięcy złotych oraz propozycja dywersyfikacji portfela inwestycyjnego dla osób, które kupują mieszkania do późniejszego wynajmu. Warte nadmienienia jest to, że te najmniejsze i tańsze apartamenty gwarantują te 7-9% rentowności. Zazwyczaj im większy i droższy apartament, tym stopa zwrotu jest niższa.
 
Pomimo wymienionych powyżej zalet i gwarancji, jakie są udzielane, należy być ostrożnym przy wyborze inwestycji. Warto sprawdzić stabilność i wiarygodność dewelopera, od którego kupujemy apartament. W przeszłości zdarzały się przypadki niepowodzeń inwestycyjnych, dlatego aby uniknąć takiej sytuacji, warto skorzystać z pomocy osoby znającej się na rynku, która poleci stabilną i pewną inwestycję, wcześniej sprawdzając ją kompleksowo.
 
Metro House
MetroHouse
 
Podsumowując, główne zalety inwestycji w Condo Hotele to:

  • Gwarantowane zyski na poziomie od 5,5% do 9% – średnio około 7%.
  • Czas trwania gwarancji od 5 do 15 lat, z możliwością przedłużenia.
  • Nie angażujemy swojego czasu w proces obsługi nieruchomości, wszystkim zajmuje się operator hotelu, wraz z bieżącymi naprawami.
  • Operator hotelu pokrywa również koszty utrzymania nieruchomości.
  • Posiadanie luksusowego apartamentu, z którego można skorzystać za darmo, lub w bardzo atrakcyjnej cenie, podczas pobytu urlopowego.
  • Możliwość sprzedaży nieruchomości w każdym momencie – także podczas trwania umowy podpisanej z operatorem hotelu.
 
W przypadku zainteresowania Państwa powyżej opisaną formą inwestowania zachęcam do kontaktu. Dzięki wieloletniej współpracy z największymi i najstabilniejszymi podmiotami na rynku Condo Hoteli, jestem w stanie zaproponować Państwu bezpieczną inwestycję zgodną z Państwa preferencjami. Usługa i doradztwo jest darmowe.
 
Przemysław Czernicki
Właściciel oddziału franczyzowego Metrohouse w Rzeszowie.
ul. Reformacka 6, 35-026 Rzeszów
tel: 883 334 767
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy