Reklama

Dom

Dlaczego warto zainwestować w nieruchomości w Hiszpanii?

Artykuł sponsorowany
Dodano: 11.10.2021
56935_dom_w_hiszpanii_foto1_1-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Wiele osób z młodego pokolenia mieszkających na co dzień w Polsce, zapewne marzy o tym by pewnego dnia zamieszkać w jakimś pięknym i słonecznym kraju. Jednym z takich właśnie państw jest między innymi  Hiszpania, kraj położony na Półwyspie Iberyjskim w którym niemal praktycznie przez cały rok panuje wysoka temperatura i przez większość dni w roku dominuje przede wszystkim przyjemna słoneczna aura.
 
Decydując się na dom w Hiszpanii i tym samym na zamieszkanie w tym kraju, należy liczyć się również z wysokimi kosztami życia codziennego. Na samym początku, należy zadać sobie pytanie na jak długo zamierzamy pozostać w tym kraju. Jeśli ma to być znaczna część roku, zamiast mieszkania warto rozważyć kupno domu, w którym można było bez przeszkód cieszyć się wszystkim tym co najpiękniejsze, w kraju ze stolicą w Madrycie. Nomen omen, czy będziemy mieli życie jak w Madrycie to zależy tylko i wyłącznie od nas samych, a konkretnie od podjęcia właściwych decyzji finansowych podejmowanych przy ostatecznym zakupie odpowiedniej nieruchomości.  Eksperci przyznają, że z powodu pandemii koronawirusa ceny nieruchomości zaliczyły regres, chociaż nie był to zbyt znaczący spadek.  
 
 
Zanim jednak skupimy się na cenach, powinniśmy odpowiednio dobrze i dokładnie zdefiniować swoje oczekiwania, gdyż jak wiadomo każdy ma swoje własne zindywidualizowane potrzeby, priorytety i finansowe możliwości. Jednocześnie, należy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, zaczynając od tego w jakim regionie chcesz mieć dom, oraz to gdzie chciałbym mieszkać, na wsi, na przedmieściach, w mieście czy też blisko morza.  Istotne jest również to w jakim stylu ma być wybudowany dom, ilu sypialni potrzebujesz oraz czy kluczowe dla Ciebie są dodatkowe udogodnienia takie jak duży taras, parking, basen czy też bliskie sąsiedztwo sklepów i restauracji oraz wielu popularnych obiektów sportowych, a także czy wolisz typową hiszpańską okolicę czy może preferujesz międzynarodowe sąsiedztwo oraz to czy nieruchomość ma być położona blisko lotniska? Po odpowiedzeniu sobie na te wszystkie powyższe pytania, będzie o wiele łatwiej podjąć właściwą decyzję przy wyborze odpowiedniej nieruchomości.  
 
 
Warto pamiętać również, że jeśli decydujemy się na wynajem danego mieszkania to warto zwrócić uwagę na pogodę. Im dalej na południe, tym klimat okaże się bardziej upalny. Co oczywiste, mieszkanie w Madrycie czy też Barcelonie, będzie o wiele droższe niż w regionach śródziemnomorskich w miastach takich jak Andaluzja, Galicja czy Walencja. 
 
Warto dokładnie przeanalizować także, wszystkie dokumenty urbanistycznie zawarte w danej okolicy, gdyż może się okazać że za rok bądź dwa może na naszej przyszłej dzielnicy może powstać nowe nadmorskie osiedle apartamentowców, które spowodują nagły wzrost turystów i tym samym problem z odnalezieniem się w nowych, często bardzo hałaśliwych realiach życia codziennego. Należy unikać również ofert, typu szybko i bez zbędnych formalności, gdyż niemal na pewno takie ogłoszenia mogą okazać się pewnymi pułapkami transakcyjnymi.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy