Reklama

Dom

Najpopularniejsze układy mieszkań pod inwestycje

Materiał Partnera
Dodano: 23.12.2020
52381_zdj-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Zakup mieszkania pod inwestycję to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą racjonalnie dysponować swoimi pieniędzmi. Regularny czynsz płacony przez lokatorów może okazać się sporym zastrzykiem gotówki. Jednak zanim kupimy mieszkanie, warto zastanowić się, jaki układ będzie najlepszy. Oczywiście wszystko zależy od finansów, jakimi dysponujemy. 

1. Mieszkanie dla rodziny
2. Mieszkanie dla studentów
3. Nieruchomości pod biura
4. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania pod inwestycję

Mieszkanie dla rodziny
Osoby wynajmujące mieszkania mają bardzo różne potrzeby. Innego lokum będą szukać studenci, a innego rodziny z dziećmi. Dlatego zanim zainwestujemy swoje pieniądze w zakup mieszkania na https://obido.pl/rynek-pierwotny-trojmiasto/, warto zastanowić się, jakie mieszkania spodobają się lokatorom. Rodziny z dziećmi najczęściej szukają przestronnych apartamentów z kilkoma pokojami. Każdy członek rodziny powinien mieć trochę przestrzeni, która pozwoli na zachowanie prywatności. Dziecięce pokoje, sypialnia rodziców, odpowiedniej wielości kuchnia oraz przestronny salon – te pomieszczenia przydadzą się każdej rodzinie. Dorym rozwiązaniem jest także balkon. Wygodne, przytulne i przestronne kilku pokojowe mieszkanie będzie idealne dla większej rodziny. Dla rodzin ważną rolę odgrywa kuchnia. Musi się w niej zmieścić sporych rozmiarów stół oraz kilka krzeseł. Jeśli chcemy udostępnić mieszkanie na wynajem dla rodziny, należy także wyposażyć mieszkanie we wszystkie sprzęty AGD. Obecnie rynek apartamentów pod inwestycję jest dość duży, dlatego warto przyciągnąć potencjalnych najemców dobrej klasy wyposażeniem. rynek pierwotny na wynajem pozwala zaoferować mieszkania w bardzo dobrym stanie, gdzie nie pojawiają się zbyt często usterki. Dodatkowo większość mieszkań dostępna jest na osiedlach zamkniętych, co ma ogromne znaczenie dla rodziców. Bezpieczeństwo ich dzieci oraz wygoda mieszkania to dwie rzeczy, które pozwolą na ustalenie całkiem wysokiego czynszu za wynajem. 

Mieszkanie dla studentów
Trochę inne wymagania mają studenci. Część młodych ludzi zwraca uwagę przede wszystkim na koszty. Dlatego nie przeszkadza im nieco niższy standard. Nie oznacza to jednak, że osoby uczące się nie zwracają uwagi na udogodnienia. Mieszkanie dla studentów powinno mieć sporych rozmiarów kuchnie oraz kompaktowe pokoje, których głównym wyposażeniem są: pojemna szafa, biurko, łóżko oraz kilka półek na książki. Studenci najczęściej wynajmują mieszkania w kilka osób. Coraz częściej szukają także lokum pary. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem są wygodne kawalerki z aneksem kuchennym oraz balkonem. 

Nieruchomości pod biura
Coraz częściej na wynajem mieszkań decydują się firmy. Takie biuro potrzebuje przede wszystkim przestronnego korytarza, które pełni rolę recepcji bądź poczekalni. Nie jest natomiast wymagana przestronna kuchnia, ponieważ spędza się w niej najmniej czasu. Ważne są jasne pokoje, w których można ułożyć biurka z komputerami. Oczywiście przestrzeń na szafy i półki pozwalające na przechowywanie dokumentów również jest potrzebna. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania pod inwestycję
Przy kupowaniu mieszkań pod inwestycję warto zwrócić uwagę na lokalizację. Rodziny będą szukały lokum w miejscach, gdzie są szkoły oraz przedszkola. Studenci prawdopodobnie chętnie zamieszkają w centrum lub w dość bliskiej odległości od kampusów uniwersyteckich. Dlatego na początku można zastanowić się, komu chcemy wynajmować mieszkanie i na jakim czynszu nam zależy. W ten sposób inwestycja szybko się zwróci. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy