Reklama

Dom

Pergola w cukierni – czy warto zainwestować?

Źródło: SURMA SYSTEMS / BEMARES
Dodano: 29.01.2024
Obraz2-Resizer-_750Q75
Share
Udostępnij

Wiele cukierni nie tylko sprzedaje słodkie wypieki, ale też daje możliwość skosztowania ich na miejscu, w towarzystwie aromatycznej kawy lub innego napoju. Prowadzisz taki lokal? Zadbaj o to, by Twoi goście mogli zrelaksować się przy pysznym cieście w wyjątkowo przyjemnych warunkach. Dowiedz się, dlaczego pergola w cukierni to doskonały sposób na przyciągnięcie miłośników słodkości!

Zadaszenie cukierni – możliwości

Zadaszenie cukierni pozwala zaaranżować sporo dodatkowego miejsca na zewnątrz lokalu. W ten sposób tworzy się urokliwy „ogródek”, w którym klienci mogą przysiąść z filiżanką kawy i kawałkiem ciasta czy innym przysmakiem. Dzięki temu można nie tylko obsłużyć więcej gości, ale i skutecznie zachęcić przechodniów do wizyty. W sezonie wiosenno-letnim takie lokale cieszą się dużą popularnością, ponieważ przerwa na kawę i coś słodkiego jest jeszcze przyjemniejsza na świeżym powietrzu.

Z pomocą zadaszenia cukierni można stworzyć unikalne miejsce do wypoczynku. Nowoczesna pergola nie tylko chroni przed deszczem i słońcem, ale też m.in. wiatrem, chłodem czy hałasem. Do tego pozwala zaaranżować klimatyczną przestrzeń, w której chętnie spędza się czas.

W tej roli najlepiej sprawdzają się proste, uniwersalne modele, takie jak np. Verona. Można bez problemu dobrać je do bryły i stylu architektonicznego budynku, a także wystroju samego lokalu. Dzięki temu całość jest estetycznie spójna.

Aluminiowy stelaż (z ekstrudowanego aluminium) jest wyjątkowo odporny na szkodliwe czynniki zewnętrzne, m.in. wilgoć, promieniowanie UV czy zmienne temperatury. Ponieważ jest solidny i minimalistycznie prosty, można do swobodnie dodatkowo ozdobić, np. roślinnością, lampkami czy girlandami. Taka konstrukcja to doskonała baza, która w żaden sposób nie ogranicza kreatywności.

Pergola jest nie tylko zadaszeniem cukierni. Z pomocą dodatków można stworzyć z niej funkcjonalną, przytulną przestrzeń. Na modelu Verona da się założyć wiele udogodnień, takich jak m.in. oświetlenie LED (idealne po zmroku), system audio (muzyka w dużej mierze odpowiada za atmosferę), promienniki ciepła (niezbędne jesienią i zimą) czy ścianki boczne (przeszklenia, Rolety Screen lub shuttersy aluminiowe).

Zalety pergoli w cukierni

Zalety pergoli w cukierni sprawiają, że rozwiązanie to jest zdecydowanie bardziej funkcjonalne niż np. klasyczne stoliki z parasolami. Przede wszystkim zakup takiej konstrukcji jest niezwykle opłacalny. Zadaszenie zachowuje swoje właściwości i wygląd przez wiele długich lat, a do tego przyczynia się do zwiększenia przychodów lokalu.

Profesjonalnie zamontowane zadaszenie przed cukiernią daje wiele korzyści, m.in.:

  • przyciąga uwagę – ogródek zdobi lokal i sprawia, że więcej osób na niego spojrzy i skusi się na coś słodkiego;
  • pomaga wyróżnić się spośród konkurencji – klienci wybierając cukiernię kierują się nie tylko ofertą ale też tym, w jakich warunkach będą mogli wypić kawę i zjeść ciasto, dlatego w piękny słoneczny dzień na pewno wybiorą lokal z pergolą;
  • zachęca do pozostania – zadaszenie może skutecznie zachęcić klientów nie tylko do zakupu czegoś na wynos, ale też do zrelaksowania się na zewnątrz.


Ogromną zaletą pergoli w cukierni jest też to, że z powodzeniem może stać przez cały rok, dzięki czemu nie trzeba jej składać po sezonie. Nawet jeśli nie będzie używana, nadal da się ją sprytnie wykorzystać. W okresie przedświątecznym można np. świątecznie ją ozdobić (lampkami, choineczkami itp.) i wystawić standy z ofertą. W ten sposób będzie zwracać na siebie uwagę przechodniów.

Warto jednak pomyśleć o tym, że pergola jak najbardziej może być czynna nawet w sezonie jesienno-zimowym. Ścianki boczne (przeszklenia) i promienniki ciepła pozwalają zatrzymać ciepło. W ten sposób tworzy się coś w rodzaju ogrodu zimowego, który sam w sobie jest atrakcją dla gości.

Nowoczesna pergola do cukierni jest też praktycznie bezobsługowa. Zadaszenie może być sterowane za pomocą pilota, a nawet zautomatyzowane – system pogodowy rozwija dach w momencie, gdy warunki pogodowe zmienią się na mniej korzystne. Do tego cała konstrukcja nie wymaga żadnego serwisowania czy zaawansowanej konserwacji.

Zamówienie zadaszenia do cukierni

Podsumowując, zamówienie zadaszenia do cukierni to doskonały pomysł. Taka inwestycja pozwala znacznie rozwinąć działalność. W ten sposób da się zdobyć więcej klientów, przy okazji dbając o to, by mieć gdzie ich przyjąć.

Nie wiesz, gdzie kupić taką pergolę? Zdecyduj się na profesjonalne rozwiązanie, przygotowane przez firmę specjalizującą się w takich konstrukcjach. Nasz zespół ekspertów z wieloletnim doświadczeniem pomoże Ci dobrać najlepszy wariant. Oferujemy opisany powyżej model Portofino oraz wiele innych, personalizowanych opcji. Będziemy towarzyszyć Ci na każdym etapie – wykonamy pomiary, przygotujemy podłoże, przeprowadzimy montaż, a potem zapewnimy wsparcie serwisowe.

Zapraszamy do sprawdzenia naszego katalogu i zadawania pytań. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego. Uzupełnij swój lokal o wyjątkowe zadaszenie do cukierni, by osłodzić każdy pobyt swoim klientom!

Więcej informacji na temat pergoli uzyskają Państwo w salonie firmy Bemares zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 12a. Kontakt: tel: 530 014 401, e-mail: rzeszow@bemares.pl , https://www.bemares.pl/oferta/pergole

Foto: SURMA SYSTEMS

Czytaj także: Przeszklony taras, czyli zastosowanie pergoli ze szkła

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy