Reklama

Biznes

Wojewoda podkarpacki z nowymi dyrektorami

Aneta Gieroń
Dodano: 27.12.2023
Od lewej: Jerzy Tabin, Teresa Kubas-Hul i Tomasz Cyran. Fot. Archiwum Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego
Od lewej: Jerzy Tabin, Teresa Kubas-Hul i Tomasz Cyran. Fot. Archiwum Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego
Share
Udostępnij

Tomasz Cyran, rzeszowski prawnik, został nowym dyrektorem generalnym Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Zaborniaka, który dyrektorem był przez ostatnich osiem lat. Jest też nowy dyrektor biura wojewody – Jerzy Tabin, który do niedawna zajmował stanowisko dyrektora Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów w Rzeszowie. W środę, 27 grudnia wojewoda podkarpacki, Teresa Kubas-Hul, wręczyła im powołanie na nowe stanowiska.

Tomasz Cyran z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem rzeszowskiej filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Przez ponad 20 lat prowadził kancelarię prawną w Rzeszowie. Jako radca prawny specjalizował się w sprawach cywilnych, gospodarczych oraz współpracował z podmiotami sektora publicznego.  

Tomasz Cyran, działacz Platformy Obywatelskiej, dyrektorem generalnym PUW

Cyran jest działaczem Platformy Obywatelskiej. W ostatnich wyborach był na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Startował z 11. miejsca, ale bez większych sukcesów. Zdobył tylko 945 głosów.

Dyrektor generalny zapewnia funkcjonowanie i ciągłość pracy Urzędu, warunki jego działania, organizację pracy, a co najistotniejsze decyduje o polityce kadrowej urzędu.

Jerzy Tabin szefem gabinetu wojewody podkarpackiego

Jerzy Tabin, który został szefem gabinetu wojewody, jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ukończył także studia podyplomowe z Administracji Publicznej oraz Executive Master of Business Administration i Doctor of Business Administration. Od 2003 r. pracował w Wydziale Ewidencji Działalności Gospodarczej i zezwoleń w Urzędzie Miasta Rzeszowa, w tym 4 lata jako zastępca dyrektora. Od 2012 r. zajmował stanowisko dyrektora Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów w Rzeszowie.

Jest nauczycielem akademickim w WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Na tej samej uczelni od wielu lat pracowała też Teresa Kubas-Hul, gdzie była wykładowcą oraz pełnomocnikiem rektora ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych.

Do zadań dyrektora biura wojewody należy nadzór nad realizacją spraw związanych z funkcjami reprezentacyjnymi wojewody i wicewojewody, obsługą wizyt członków Rządu RP i delegacji zagranicznych, koordynacja działań prowadzonych w Urzędzie w ramach współpracy zagranicznej wojewody oraz działań służby prasowej.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy