Reklama

Biznes

W sobotę pierwszy bazarek ekologiczny w Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 21.10.2023
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay
Share
Udostępnij

W sobotę w Parku Papieskim zaplanowano pierwszy ekologiczny bazarek w Rzeszowie. Wystawcy i sprzedawcy rozłożą swoje stanowiska w rejonie parkingu przy parku.

Ekologiczny bazar w Rzeszowie jest organizowany we współpracy Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

– Podobne przedsięwzięcie w Boguchwale cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, dlatego poprosiłam Roberta Pieszczocha, dyrektora PODR o pomoc w organizacji targu w Rzeszowie. Bardzo liczę na to, że pomysł przypadnie do gustu mieszkańcom miasta i na stałe wpisze się w zwyczaje zakupowe rzeszowian – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa. 

Handel owocami, warzywami i rękodziełem odbywa się już na targowisku przy ul. Dworaka, gdzie rolnicy mogą oferować swoje produkty w piątki i soboty w godz. 6-18.

Ponad 100 wystawców na bazarku w Rzeszowie

21 października handel zostanie zainaugurowany w Parku Papieskim. Pojawić ma się ponad 100 wystawców: serowarzy, wędliniarze, pszczelarze i rękodzielnicy. Swoje stoiska rozłożą na parkingu parku, od strony al. Armii Krajowej. Na mocy porozumienia z dyrekcją hipermarketu E. Leclerc, klienci bazarku będą mogli zostawić swoje samochody na parkingu tego sklepu. Stąd do parku wystarczy przejść przez al. Armii Krajowej. Porządku i bezpieczeństwa będą tu pilnować strażnicy miejscy. Zakupy będzie można zrobić w godz. 8-14.

– Jestem przekonana, że takiego miejsca na mapie Rzeszowa do tej pory brakowało. Zdrowa żywność od lokalnych producentów zyskuje na popularności i bardzo się cieszę, że teraz mieszkańcy będą mogli kupić ją w jednym miejscu – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.     

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy