Reklama

Biznes

Rejestracja. KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa

Aneta Gieroń
Dodano: 02.02.2024
Konrad Fijołek i Krystyna Stachowska. Rejestracja KWW Rozwój Rzeszowa.                                          Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Konrad Fijołek i Krystyna Stachowska. Rejestracja KWW Rozwój Rzeszowa. Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Share
Udostępnij

W czwartek do rzeszowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego trafił pierwszy wniosek o rejestrację komitetu wyborczego w Rzeszowie – Komitetu Wyborczego Wyborców Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa. Złożyli go: Konrad Fijołek, który w 2021 roku został prezydentem Rzeszowa oraz Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa. Stachowska jest również pełnomocnikiem wyborczym KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa. Komisarz wyborczy ma teraz trzy dni na rejestrację komitetu.

Konrad Fijołek to także kandydat wspomnianego komitetu na prezydenta Rzeszowa. Nie wiadomo tylko, czy uda mu się uzyskać tak szerokie poparcie polityczne, jak to było w 2021 roku. Tym bardziej, że Koalicja Obywatelska zapowiada wystawienie własnego kandydata w wyścigu do fotela prezydenckiego.

Kto na prezydenta Rzeszowa

Swój udział w wyborach prezydenckich potwierdzili też: dr hab. Jacek Strojny, przedstawiciel stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa, profesor Politechniki Rzeszowskiej oraz kandydat PiS, Waldemar Szumny, rzeszowski radny i pracownik Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego.

„To był niesamowity czas dla Rzeszowa, pełen codziennej pracy na rzecz dalszego rozwoju naszego miasta ale i pełen wyzwań, którym podołaliśmy na oczach całego świata. W nadchodzącej kampanii samorządowej będę ponownie zabiegał o głosy Rzeszowian aby kontynuować rozpoczętą epokę zrównoważonego rozwoju miasta i móc zrealizować wiele kolejnych ważnych i rozpoczętych już projektów oraz inwestycji” – stwierdził w mediach społecznościowych Konrad Fijołek.

Wybory samorządowe 7 kwietnia. Druga tura 21 kwietnia

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. W gminach, w których kandydat na wójta, burmistrza czy prezydenta miasta nie zdobędzie w pierwszej turze ponad 50 proc. głosów, druga tura głosowania zostanie przeprowadzona 21 kwietnia.

Do 12 marca można składać wnioski o rejestrację komitetów wyborczych, do 4 marca list kandydatów na radnych. Najpóźniej do 14 marca jest możliwość zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy