Reklama

Biznes

Rusza budowa łącznika autostrady z Przeworskiem. Wreszcie znikną korki?

Redakcja
Dodano: 09.03.2018
37906_przeworsk
Share
Udostępnij

Rusza budowa łącznika autostradowego od zjazdu z autostrady do nowo projektowanego ronda na granicy Gwizdaja i Przeworska. Łącznik połączy drogę krajową nr 94 z węzłem autostradowym „Przeworsk” i pomoże rozładować ruch samochodowy w newralgicznych miejscach, tj. na ul. Tysiąclecia i Gorliczyńskiej w Przeworsku oraz w Gorliczynie. Koszt inwestycji, która ma być gotowa jeszcze w tym roku, to 21,5 mln zł.

Budową łącznika zajmie sie Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie i Wolmost Sp z o.o. Konsorcjum w systemie „zaprojektuj i wybuduj” wykona odcinek drogi wojewódzkiej, łączący al. Jana Pawła II w Gwizdaju na wysokości informacyjnej tablicy świetlnej i Domu Kultury z autostradą A4 poprzez „węzeł Przeworsk”. Koszt inwestycji wynosi 21 481 938,51 zł z sześcioletnim okresem gwarancji i rękojmi. Zgodnie z założeniami przetargu, inwestycja ma zakończyć się w 2018 roku.

Inwestycja obejmuje budowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 o długości 2096 m. Będzie to droga klasy D o przekroju jednojezdniowym, szerokość jezdni wyniesie 7 m. W ramach inwestycji planowana jest m.in. budowa drogi wojewódzkiej nr 835 po nowym śladzie, budowa wiaduktu nad linią kolejową nr 91 Kraków Główny-Medyka, przebudowa przepustów pod drogą wojewódzką i pod dodatkowymi jezdniami, budowa skrzyżowania typu rondo z droga krajową nr 94, budowa skrzyżowania jednopoziomowego z drogą gminną, budowa dodatkowych jezdni, wykonanie odwodnienia, budowa, przebudowa lub zabezpieczenie urządzeń infrastruktury zewnętrznej, budowa zjazdów i urządzeń ochrony środowiska.

W celu dotrzymania dopuszczalnych norm hałasu zaprojektowane zostały ekrany akustyczne przeźroczyste o dł. 36 m i wysokości 4 m w rejonie rozbudowywanej drogi krajowej 94. Rozbudowa drogi 94 obejmie odcinek 124 metrów i obejmie budowę ronda dwupasmowego z czterema wlotami.

Inwestycja jest realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy