Reklama

Biznes

Kongres 590. Prezydent Andrzej Duda w czwartek w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 17.11.2022
69029_ortyl
Share
Udostępnij
W czwartek rozpoczęła się siódma edycja Kongresu 590 pod hasłem „Łączymy wszystkich”. Weźmie w nim udział także prezydent RP Andrzej Duda, który na Uniwersytecie Rzeszowskim wręczy Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP.
 
Kongres 590 to spotkanie z udziałem polityków, ekspertów, samorządowców, przedstawicieli biznesu oraz różnego rodzaju instytucji finansowych i gospodarczych. Wszyscy oni podczas dwóch dni wydarzenia debatują na najważniejsze tematy, którymi żyje biznes, społeczeństwo oraz świat polityki. Wśród tematów, o jakich rozmawiać będą paneliści, są kwestie dotyczące bezpieczeństwa, gospodarki, rolnictwa, zdrowia oraz obronności, a także nauki, kultury i najważniejszych wyzwań społecznych.

Kongres 590 na Uniwersytecie Rzeszowskim

– Cieszymy się, że ważna inicjatywa, ten ważny projekt, wraca w nowej formule, w nowych wyzwaniach i oczywiście w nowym miejscu. Wszyscy rozumiemy, dlaczego dziś nie możemy się spotkać w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. Bardzo dziękuję rektorowi Uniwersytetu Rzeszowskiego za udostępnienie miejsca – mówił marszałek Ortyl.
 
 Marszałek mówił także o potencjale gospodarczym Podkarpacia, jego innowacyjności, co sprawia, że jest to idealne miejsce do organizacji takiego wydarzenia gospodarczego, jak Kongres 590.
 
– Podkarpacie jest regionem innowacyjnym. Ma zapisaną tę innowację w swoim DNA, innowację ważną, jeżeli chodzi o rozwój, o przyszłość naszego regionu i kraju. Wiemy, że czas putinowskiej agresji przerwał systemy korporacyjne, relacje gospodarcze i trzeba je na nowo przywrócić, uruchomić, ale także myśleć o tym momencie czasie, kiedy wojna się zakończy, będzie czas odbudowy – mówił marszałek Ortyl.
 
Bardzo ważne na Kongresie jest Forum Polsko-Ukraińskie, podczas którego eksperci będą rozmawiać na tematy dotyczące efektywnego wykorzystania potencjału i kompetencji uchodźców z Ukrainy, sposobu, w jaki polski rząd i organizacje otoczenia biznesu mogą pomóc ukraińskim MŚP w relokacji ich biznesów, a także jak można wykorzystać tę sytuacje do zwiększenia współpracy polsko-ukraińskiej.
 
Pierwszy dzień Kongresu 590 zakończy się tradycyjnie Galą Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, podczas której zostaną wręczone statuetki dla najlepszych polskich firm. W wydarzeniu weźmie udział Prezydent RP Andrzej Duda. Nagroda to wyróżnienie gospodarcze, przyznawane raz do roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Celem przyznawania nagród jest wsparcie polskich, wyróżniających się przedsiębiorców.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy