Reklama

Biznes

Grupa Tomkov – Systemy bezzałogowe to nasza specjalność

Materiał Partnera
Dodano: 02.05.2022
62957_dron_antysmogowy_v2-resizer-750
Share
Udostępnij
Grupa Tomkov to firma zajmująca się technologiami z zakresu bezzałogowych systemów latających (UAS). Powstała w kwietniu 2020 roku jako kontynuacja działań rozwojowych marek: DRON.edu, LTA Design, DRONpol i Nextron, a jej celem jest dbanie o dalszy rozwój i ekspansję na rynki zagraniczne.

Sektor dronowy jest jedną z najsilniej rozwijających się branż związanych z nowymi technologiami, a grupa Tomkov poprzez swoje marki: Dron.edu.pl, Dronpol, LTA Design, Nextron oraz produkty takie jak system MapAir, już od kilku lat jest z nią silnie powiązana. Ośrodki szkoleniowe Dron.edu.pl rozlokowane są w większych miastach w całej Polsce, a z usług wykwalifikowanej kadry skorzystało wielu indywidualnych kursantów, firm, jednostek miejskich, czy też służb mundurowych. Nowoczesna platforma do zajęć online pozwala na korzystanie z kursów osobom z całego świata, a praktyczne zajęcia odbywają się na nowoczesnym sprzęcie i oprogramowaniu. 

Poza szkoleniami grupa Tomkov ma w swojej ofercie usługi świadczone dronami, które realizuje marka Dronpol. Składają się na nie przede wszystkim usługi związane z pomiarami jakości powietrza, szczególnie w okresie grzewczym, realizowane przez Patrol Smogowy przy współpracy z samorządami, miastami, gminami. W skład usług wchodzą również: inwentaryzacje palenisk, pomiary objętości, badania termowizyjne, inspekcje infrastruktury kolejowej oraz inne. Ośrodek badawczy LTA Design opracował autorski sensor oraz system wielowymiarowej diagnozy zanieczyszczeń powietrza MapAir, który realizowany jest za pomocą roju dronów oraz poprzez sieć sensorów. Ponadto interaktywna mapa pozwala w czasie rzeczywistym monitorować jakość powietrza dzięki sensorom umieszczonym na budynkach, nieruchomych elementach architektury miejskiej, środkach transportu. 
 

By realizować różne usługi dronami, niezbędne jest zaplecze sprzętowe, części oraz akcesoria i taką ofertę w formie sklepu internetowego ma w swojej działalności Nextron, czyli kolejna marka należąca do grupy Tomkov. Ilość firm dronowych i oferowanego sprzętu jest obecnie na rynku coraz większa, dlatego wybór odpowiedniego wyposażenia dostosowanego do potrzeb oraz umiejętności jest bardzo ważną kwestią. 

Podmioty grupy Tomkov to silnie rozwijające się marki, dla których jakość oferowanych usług oraz zadowolenie klienta są priorytetem działań. Dzięki autorskim technologiom i wypracowanym modelom biznesowym firmy są liderami w zakresie oferowanych usług w Polsce i coraz skuteczniej wchodzą na rynki zagraniczne poprzez uczestnictwo w międzynarodowych spotkaniach, targach, prezentacjach.

Poza działalnością czysto biznesową, grupa Tomkov i jej firmy mogą pochwalić się wsparciem różnych inicjatyw oraz ludzi z pasją: drużyna pilotów wyścigowych FPV, Akademicki Klub Sportowy, grupa rowerowa MTB. By wspomóc rodziny poszkodowane w wojnie na Ukrainie, poprzez działającą w ramach grupy Tomkov fundację WDPO zorganizowane zostało mieszkanie oraz wsparcie dla matek z dziećmi.

 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy