Reklama

Biznes

#NieŚpijBoCięPrzegłosują. Wyborczy budzik na Rynku

Aneta Gieroń
Dodano: 07.10.2023
Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Share
Udostępnij

Rzeszów w kampanii profrekwencyjnej “Nie śpij, bo Cię przegłosują”. Jej celem jest namówienie jak największej liczby osób do udziału w wyborach parlamentarnych 15 października. Akcja pokazuje, jak ważny jest jeden głos. Jej symbolem jest wielki budzik, który odmierza czas do wyborów, które już za tydzień.

Kampania rozpoczęła się w Gdańsku. Dołączyły do niej miasta zrzeszone w Unii Metropolii Polskich: Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław, a także m.in. Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich czy Związek Województw RP. Do tej pory budzik był już m.in. w Białymstoku, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. Od czwartku stoi na rzeszowskim Rynku, na Skwerze Kultury. Przypomina rzeszowianom hasło, znane z przełomowych wyborów roku 1989 “Nie śpij, bo Cię przegłosują”.

– 41 lat temu otrzymałam prawo wyborcze i od tego czasu zawsze z niego korzystam i zachęcam wszystkich, żeby korzystali z tego wyjątkowego przywileju, jakim jest prawo do głosu- mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa. – Szczególnie apeluję do młodych, jeśli nie możecie zagłosować w swoim miejscu zameldowania, wybierzcie wniosek i zagłosujcie tam, gdzie będziecie.

Kobiety, idźcie na wybory

– Zwracam się do kobiet, każdy Twój głos jest ważny. Twój, Twojej koleżanki, mamy, babci. Zagłosujcie. W tych wyborach prawdopodobnie kobiety zadecydują o wynikach – dodaje Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeczowa.

Do akcji profrekwencyjnej włączyły się przedstawicielki Rzeszowskiej Rady Kobiet, Podkarpackiej Rady Programowej Kobiet, Rzeszowska Rada Młodzieży i Rzeszowska Rada Seniorów.

Zegar na rzeszowskim Rynku będzie stał do niedzieli. Z Rzeszowa zostanie przewieziony do Lublina.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy