Reklama

Biznes

Marek Sitarz nowym starostą rzeszowskim

Aneta Gieroń
Dodano: 07.11.2023
Marek Sitarz, nowy starosta rzeszowski. Fot. Archiwum Powiatu Rzeszowskiego
Marek Sitarz, nowy starosta rzeszowski. Fot. Archiwum Powiatu Rzeszowskiego
Share
Udostępnij

Marek Sitarz, dotychczasowy wicestarosta został nowym starostą rzeszowskim. Zastąpił na tym stanowisku Józefa Jodłowego, który w październikowych wyborach parlamentarnych został senatorem. Wybrano również nowy zarząd Powiatu Rzeszowskiego.

Józef Jodłowski starostą rzeszowskim był 18 lat. W związku z jego wyborem na senatora, radni podjęli uchwałę w sprawie odwołania zarządu Powiatu Rzeszowskiego. W tajnym głosowaniu wybrano nowe władze. Starostą rzeszowskim został Marek Sitarz. Wicestarostą Tadeusz Pachorek, dotychczasowy członek zarządu Powiatu Rzeszowskiego.

Powiat Rzeszowski – zmiany w zarządzie

Do nowego zarządu Powiatu Rzeszowskiego weszli także: Lucyna Sokołowska, Jan Sieńko i Anna Wolska. Miejsce Józefa Jodłowskiego w Radzie Powiatu Rzeszowskiego zajmie Grażyna Pękala, która w wyborach samorządowych w 2018 roku, startując z Prawa i Sprawiedliwości, zdobyła kolejno największą liczbę głosów.

– Będę kontynuował to, co wypracowaliśmy przez ostatnie lata – mówił nowy starosta rzeszowski.

Marek Sitarz ma 64 lata. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. W latach 1990-2006 był dyrektorem szkoły podstawowej w Łące. W latach 2003-2008 prezes Powiatowego Związku Sportowego. Jeden z inicjatorów powstania Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Trzebownisku. Od 1999 r. współorganizował i nadzorował działalność Centrum Dziennej Aktywności dla Dzieci „Sprawnych Inaczej” w Łące. W przeszłości był radnym Gminy Trzebowisko i przewodniczącym tamtejszej Komisji Oświaty. Od 1999 roku zasiada w Radzie Powiatu Rzeszowskiego, w 2004 roku wybrany na wicestarostę. W 2023 roku został starostą rzeszowskim.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy