Reklama

Ludzie

Józef Jodłowski oficjalne senatorem z Rzeszowa

Aneta Gieroń
Dodano: 16.10.2023
Józef Jodłowski. Fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Rzeszowie
Józef Jodłowski. Fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Rzeszowie
Share
Udostępnij

Józef Jodłowski z PiS, starosta rzeszowski został senatorem w Okręgu Wyborczym nr 56 obejmującym powiaty: rzeszowski, łańcucki oraz miasto Rzeszów. Dotychczas senatorem z tego okręgu był Stanisław Ożóg, który w październikowych wyborach nie startował. Oficjalne wyniki podała Państwowa Komisja Wyborcza, która podliczyła 100 proc. głosów z komisji wyborczych.

Jodłowski zdobył 109 935 głosów, co przełożyło się na 42, 53 wszystkich głosów w okręgu rzeszowskim. Drugie miejsce zajęła Jolanta Kaźmierczak, kandydatka Koalicji Obywatelskiej, która otrzymała 83 043 głosów. Na prof. Krzysztofa Gutkowskiego, który startował z własnego komitetu, zagłosowało 33 414 wyborców, zaś na Krzysztofa Mazura z Konfederacji – 32 074.

Józef Jodłowski senatorem z Rzeszowa

Józef Jodłowski urodził się w 1955 r. w Sokołowie Małopolskim. Jest żonaty, ma dwóch synów i córkę. Od lat pozostaje związany z Lubenią, gdzie mieszka oraz z powiatem rzeszowskim. Od 18 lat jest starostą rzeszowskim.

Senatorem z okręgu tarnobrzeskiego została po raz kolejny Janina Sagatowska z PiS, która zdobyła 89 264. Wszystkiego głosy policzone zostały także w okręgu krośnieńskim, gdzie senatorem została kandydatka PiS, Alicja Zając – zagłosowało na nią 98 783 osób. W okręgu mieleckim i przemyskim trwa liczenie jeszcze głosów, ale raczej na pewno senatorami zostaną także kandydaci PiS – Zdzisław Pupa i Mieczysław Golba.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy