Reklama

Biznes

Kowal pełnomocnikiem rządu ds. odbudowy Ukrainy

Aneta Gieroń, PAP
Dodano: 24.01.2024
Paweł Kowal. Fot. Tadeusz Poźniak
Paweł Kowal. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Premier Donald Tusk w trakcie swojej wizyty Kijowie poinformował, że rząd ustanowi posła Koalicji Obywatelskiej Pawła Kowala pełnomocnikiem do spraw odbudowy Ukrainy. – Będziemy chcieli bardzo aktywnie uczestniczyć nie tylko w pomocy Ukrainie w wojnie z Rosją, ale także w procesie odbudowy – powiedział szef polskiego rządu.

Podziękował też prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu “za jasną deklarację, że Polska, w tym także polskie przedsiębiorstwa, polski biznes jest najserdeczniej witany w Ukrainie w naszych wspólnych przedsięwzięciach”.

Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej z Rzeszowa

Paweł Kowal jest posłem KO z Rzeszowa, szefem sejmowej komisji spraw zagranicznych. W Sejmie zasiada już czwartą kadencję. Kowal jest profesorem Instytutu Studiów Politycznych PAN. Od 20 lipca 2006 do 22 listopada 2007 pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W latach 2009–2014 był posłem do Parlamentu Europejskiego.

Prezes stowarzyszenia Pracodawcy RP Rafał Dutkiewicz ocenił w rozmowie z PAP, wybór Pawła Kowala na stanowisko pełnomocnika ds. odbudowy Ukrainy jako „najlepszy z możliwych”. Według niego jest to polityk rozumiejący kwestie Wschodu i dbający o polskie interesy. W ocenie Dutkiewicza ten wybór jest dużą szansą dla polskich przedsiębiorców i jego zdaniem „na pewno” będą prowadzone rozmowy z nowo wybranym pełnomocnikiem.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy