Reklama

Biznes

Dziennikarze na spotkaniu noworocznym z wojewodą

Aneta Gieroń
Dodano: 12.01.2024
  • Od lewej: Aneta Gieroń, Szymon Jakubowski, Barbara Kędzierska, Magdalena Mach. Fot. Tadeusz Poźniak
Od lewej: Aneta Gieroń, Szymon Jakubowski, Barbara Kędzierska, Magdalena Mach. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Dziennikarze lokalnych mediów, prasy, radia i telewizji byli gośćmi spotkania noworocznego z podkarpackim wojewodą, Teresą Kubas-Hul oraz dyrektorem biura wojewody, Jerzym Tabinem. Uroczystość odbyła się w czwartek, 11 stycznia w PUW w Rzeszowie.

Teresa Kubas-Hul i Jerzy Tabin. Fot. Tadeusz Poźniak

W noworocznym spotkaniu u wojewody wzięli udział dziennikarze, fotoreporterzy, redaktorzy naczelni oraz reporterzy lokalnych mediów. Na co dzień goszczą tu podczas konferencji na temat działań przedstawicieli rządu na Podkarpaciu. Tym razem przyszli, by wzajemnie złożyć sobie noworoczne życzenia.

Wojewoda Teresa Kubas-Hul życzyła dziennikarzom wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w trudnym zawodzie, jakim jest dziennikarska profesja – jednocześnie tak ważnym i potrzebnym w przestrzeni publicznej, zwłaszcza w kontekście toczącej się za naszą wschodnią granicą wojny w Ukrainie.

– Priorytetem w moich działaniach na 2024 rok będzie bezpieczeństwo – podkreśliła nowa wojewoda, która stanowisko objęła 20 grudnia 2023 roku. – Chcę też stworzyć urząd bardzo otwarty i pracować w taki sposób, by mieszkańcy, także za pośrednictwem mediów, mieli bieżący przekaz.

Ściąganie pieniędzy z zewnątrz na Podkarpacie

– Udało się zawiesić protest rolników na granicy w Medyce, ale nadal trwa protest przewoźników. To priorytetowe dla mnie wyzwanie. Przed nami także otwarcie kolejnego przejścia granicznego w Malhowicach – mówiła Teresa Kubas-Hul. – Zależy mi też na realizacji programów wspierających rozwój naszego województwa i sprawy jego mieszkańców. Każda złotówka zainwestowana na Podkarpaciu daje ogromną wartość.

Wojewoda podziękowała również za współpracę dotychczasowemu rzecznikowi prasowemu, Michałowi Mielniczukowi i zapowiedziała, że od 15 stycznia nowym rzecznikiem będzie Bartosz Gubernat, w przeszłości dziennikarz GC „Nowiny”, w ostatnich dwóch latach pracownik Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Fotografie Tadeusz Poźniak

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy