Reklama

Biznes

Nowi wicewojewodowie podkarpaccy: Buż i Bartoszek

Aneta Gieroń
Dodano: 17.01.2024
Od lewej: Wiesław Buż, Teresa Kubas-Hul i Paweł Bartoszek. Fot. Archiwum Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego
Od lewej: Wiesław Buż, Teresa Kubas-Hul i Paweł Bartoszek. Fot. Archiwum Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego
Share
Udostępnij

Wiesław Buż oraz Paweł Bartoszek od środy są nowymi wicewojewodami podkarpackimi. Nominacje wręczyła im Teresy Kubas – Hul, wojewoda podkarpacki.

– To osoby doświadczone, bardzo dobrze przygotowane do pracy w urzędzie. Pierwszy podział obowiązków jest już gotowy, obaj wicewojewodowie otrzymali ode mnie konkretne zadania, którymi będą się zajmować. Oczywiście z biegiem czasu będzie on modyfikowany tak, aby nasza praca była efektywna i maksymalnie pożyteczna dla województwa i jego mieszkańców – mówi Teresa Kubas – Hul.     

Wiesław Buż z Lewicy, wicewojewodą podkarpackim

Wiesław Buż, to kandydat Lewicy. W poprzedniej kadencji poseł, w 2023 roku w wyborach do Sejmu nie udało mi się zdobyć mandatu. W pierwszych tygodniach po wyborach 15 października jego nazwisko było też wymieniane jako głównego kandydata na stanowisko wojewody podkarpackiego. Ostatecznie została nim przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej, a Buż otrzymał nominację na wicewojewodę.  Jest absolwentem Wyższej Szkoły Społeczno – Gospodarczej w Tyczynie, gdzie studiował organizację i zarządzanie. W latach 2010-2019 zasiadał w Radzie Miasta Rzeszowa, w latach 2019-2023 był posłem na Sejm RP IX kadencji. W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim Buż ma nadzorować wydział spraw obywatelskich i cudzoziemców oraz wojewódzki zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności. Ma być zwierzchnikiem rządowej administracji zespolonej, nadzorować inspektorat farmaceutyczny, inspekcję handlową, nadzór budowlany oraz Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. 

Paweł Bartoszek z PSL-u, wicewojewodą podkarpackim

Drugi z wicewojewodów, Paweł Bartoszek, członek PSL, bez sukcesu zabiegał o mandat senatora w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych. W przeszłości był starostą tarnobrzeskim. Bartoszek jest absolwentem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, gdzie ukończył studia na kierunku Handel i Marketing. W latach 2014-2018 był starostą tarnobrzeskim. Pełnił też funkcje m.in. prezesa zarządu GS „SCh” w Trześni, kierownika oczyszczalni ścieków Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gorzycach oraz wicedyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach. Jako wicewojewoda będzie odpowiedzialny za: Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Wojewódzką Inspekcję Geodezyjną i Kartograficzną. Będzie też nadzorował pracę Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej, a w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim – Wydziały Środowiska i Rolnictwa oraz Nieruchomości.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy