Reklama

Biznes

Bartosz Gubernat, nowym rzecznikiem wojewody

Aneta Gieroń
Dodano: 11.01.2024
Bartosz Gubernat. Fot. Archiwum Bartosza Gubernata
Bartosz Gubernat. Fot. Archiwum Bartosza Gubernata
Share
Udostępnij

Od poniedziałku, 15 stycznia, nowym rzecznikiem prasowym wojewody podkarpackiego, Teresy Kubas-Hul, będzie Bartosz Gubernat – przez ostatnie dwa lata pracownik Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, wcześniej przez 18 lat dziennikarz GC „Nowiny”. Zastąpi na tym stanowisku Michała Mielniczuka, który w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim pracował od 2020 roku, a kilka dni temu pożegnał się z PUW i rozpoczął pracę w Podkarpackim Centrum Innowacji, gdzie został menedżerem ds. komunikacji i marketingu.

Informację o nowym rzeczniku prasowym przekazała w czwartek Teresa Kubas-Hul podczas organizowanego co roku, noworocznego spotkania wojewody podkarpackiego z dziennikarzami. Co ciekawe, w spotkaniu wziął też udział Michał Mielniczuk, któremu nowa wojewoda dziękowała za współpracę. Teresa Kubas-Hul podkreśliła, że mimo iż krótka była ich wspólna praca, to wdzięczna  jest za profesjonalizm, zaangażowanie i pracowitość byłego już rzecznika prasowego.

O następcy Mielniczuka stwierdziła: „To osoba znana w środowisku dziennikarskim i mam nadzieję, że będzie się Państwu z nim dobrze współpracować”.

Nowe biuro prasowe w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim

Jak zapowiedziała wojewoda, chciałaby rozbudować biuro prasowe w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim, mocno odświeżyć stronę internetową urzędu i prowadzić  szeroką politykę informacyjną.

Bartosz Gubernat, nowy rzecznik wojewody podkarpackiego ma 41 lat i przez większą część swojego zawodowego życia – ponad 18 lat związany był z GC „Nowiny”, gdzie zajmował się tematyką miejską i motoryzacyjną.

– Jestem w tym wieku, że nowe wyzwania się dla mnie ważne, a ostatnie dwa lata spędzone w administracji samorządowej przekonały mnie, że wieloletnie doświadczenie dziennikarskie okazuje się cenne i potrzebne w administracji samorządowej, a teraz mam nadzieję rządowej – mówi Bartosz Gubernat. – Nie ukrywam, że już wcześniej miałem kontakt z panią wojewodą Teresą Kubas-Hul i cieszę się, że będę mógł teraz pracować jako rzecznik pani wojewody. Mamy wiele pomysłów, jakie zmiany chcielibyśmy w prowadzić w biurze prasowym PUW. Będę się też starał, by być nie gorszym rzecznikiem niż mój poprzednik.

Bartosz Gubernat jest absolwentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Prywatnie jest pasjonatem biegania.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy