Reklama

Biznes

Bosak i Mentzen. Wyborczy show Konfederacji w Rzeszowie

Alina Bosak
Dodano: 18.08.2023
Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak razem występują również w serii filmów Konfederacji na You Tube. Fot. YouTube/Konfederacja
Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak razem występują również w serii filmów Konfederacji na You Tube. Fot. YouTube/Konfederacja
Share
Udostępnij

Liderzy Konfederacji – Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen w niedzielę 20 sierpnia wystąpią na wiecu wyborczym na rynku w Rzeszowie. Spotkanie zapowiadane jest plakatami w formule koncertu gwiazd. Stolica Podkarpacia, regionu, który mocno poparł Konfederacje w poprzednich wyborach parlamentarnych, jest oczkiem w głowie ugrupowania i trzecim miastem na tej „koncertowej” trasie.

Krzysztof Bosak, lider Ruchu Narodowego, i Sławomir Mentzen, lider Nowej Nadziei – ugrupowań, które są częścią Konfederacji – ruszyli w piątek w przedwyborczą trasę po Polsce. Spotkania polityków Konfederacji z wyborcami zaplanowano w 18 miastach. Zaczynają 18 sierpnia w Kielcach, a kończą 7 października w Warszawie. Rzeszów jest trzecim miastem na ich trasie.

Sposób na kampanię

Spotkanie z politykami Konfederacji na rzeszowskim Rynku rozpocznie się w  niedzielę o godz. 19:00, a więc rzeczywiście o „koncertowej” porze. Do promocji wydarzenia też wybrali formułę, w jakiej zapowiada się trasy koncertowe. A skoro koncert i show, to i Rynku ich zdaniem może być za mało: „lepiej przyjść szybciej i zająć sobie miejsce”, zachęcają na stronie wydarzenia, a w rozmowie z PAP Krzysztof Bosak zapewnia, że będzie widowiskowo. Tego też można spodziewać się po gwieździe Tik-Toka, jaką został w ostatnich latach Mentzen.

Liderzy Podkarpacia także na scenie

W Rzeszowie, jak i w każdym mieście, wystąpią kandydaci z okręgów wyborczych w goszczącym liderów województwie. Na rzeszowskim rynku oprócz Mentzena i Bosaka głos zabiorą kandydaci z rzeszowskiej listy Konfederacji do Sejmu: Michał Połuboczek (Nowa Nadzieja) i Tomasz Buczek (Ruch Narodowy). Wystąpi także Karolina Pikuła, kandydatka Korony Polski Grzegorza Brauna. Grzegorz Braun jest na tej liście jedynką. Nie towarzyszy jednak objazdowi Mentzena i Bosaka. Konfederacja traktuje Podkarpacie jako jeden z najbardziej przychylnych jej regionów. Już miesiąc temu właśnie w Rzeszowie ogłosiła pierwszych kandydatów na listach w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim i krośnieńsko-przemyskim.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy