Reklama

Biznes

Pikuła z Konfederacji na prezydenta Rzeszowa

Aneta Gieroń, PAP
Dodano: 20.02.2024
Karolina Pikuła kandydatką Konfederacji na prezydenta Rzeszowa. Fot. Facebook Karoliny Pikuły
Karolina Pikuła kandydatką Konfederacji na prezydenta Rzeszowa. Fot. Facebook Karoliny Pikuły
Share
Udostępnij

Karolina Pikuła z Konfederacji wystartuje w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Obecnie to już szósta osoba – są jeszcze Konrad Fijołek, Jacek Strojny, Waldemar Szumny, Adam Dziedzic i Janusz Niemier – która po najbliższych wyborach samorządowych, chce zasiąść w fotelu prezydenckim.

W poniedziałek w Rzeszowie kandydatkę przedstawił poseł Konfederacji, Grzegorz Braun.

To liderka wielu protestów, manifestacji patriotycznych w obronie zdrowia, życia, wolności, ludności, bezpieczeństwa Polaków. Znana nie tylko na Podkarpaciu, ale i w kraju. Matka, żona, działaczka, aktywistka – zachwalał Karolinę Pikułę poseł Braun.

Karolina Pikuła startuje na prezydenta Rzeszowa

Kandydatka zapewniła, że ona i ugrupowanie, które reprezentuje, ma pomysły i wartości, które chcą wprowadzić w Ratuszu i sejmiku. Zaznaczyła, że jest społecznikiem, a swoją działalność rozpoczęła w sektorze charytatywnym. Pomagała m.in. Fundacji Kobiety Wolności i Niepodległości matkom samotnie wychowującym niepełnosprawne dzieci.

Przypomniała, że Konfederacja uzyskała na Podkarpaciu w ostatnich wyborach parlamentarnych jeden z najlepszych wyników. Prawie 10 proc. głosów. Pikuła wystartuje też do Rady Miasta Rzeszowa z „jedynki” w okręgu nr 4 z listy Konfederacji.

Jako kandydat na prezydenta, bez względu na barwy polityczne, chcę i jestem otwarta dla wszystkich wyborców. Dla wszystkich mieszkańców. Chcemy być sługami rzeszowian, sługami narodu polskiego – mówiła Pikuła.

Jakiego Rzeszowa chce Konfederacja

Partia jest za decentralizacją samorządów i żąda zakończenia ideologii 15-minutowych miast. Zeroemisyjnych miast i dyskryminowania mieszkańców, których nie stać na samochody elektryczne.

Kto do sejmiku wojewódzkiego z Konfederacji

W trakcie poniedziałkowej konferencji w Rzeszowie Konfederacja przedstawiła także swoje “jedynki” w wyborach do sejmiku wojewódzkiego.

W okręgu nr 1 liderem będzie Tomasz Buczek. W okręgu nr 2 Wojciech Zboch. „Jedynką” w okręgu nr 3 został Bogusław Tofilski. W okręgu nr 4 Mirosław Majkowski, zaś w okręgu nr 5 Adam Berkowicz.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy