Reklama

Biznes

Jakie aspekty są najważniejsze przy wyborze magazynu?

Dodano: 07.06.2023
MATERAŁ PARTNERA
MATERAŁ PARTNERA
Share
Udostępnij

Wynajęcie magazynu jest sposobem na przyspieszenie rozwoju firmy i wejścia na nowy rynek bez potrzeby ponoszenia dużych wydatków inwestycyjnych. Z możliwości wynajmu magazynu korzystają dzisiaj nie tylko małe firmy zainteresowane pojedynczymi modułami, ale także globalni gracze, którzy wynajmują całe hale magazynowe i przystosowują je do potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej. Co jest najważniejsze przy wyborze magazynu? Cena, standard wyposażenia, a może lokalizacja?

Cena wynajmu magazynu

W przypadku nowoczesnych obiektów magazynowych koszt wynajmu metra powierzchni jest przede wszystkim pochodną standardu wyposażenia hali i miejsca jej lokalizacji. Najdroższe są obiekty najnowocześniejsze, wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań, znajdujące się w pobliżu dużych ośrodków miejskich, z bezpośrednim dostępem do dróg szybkiego ruchu, przede wszystkim dróg ekspresowych i autostrad. Oczywiście cenę wynajmu można negocjować, co jest możliwe przy wynajmie długoterminowym lub zlecaniu budowy nowego obiektu w systemie BTS. Przy wsparciu agencji doradczej proces negocjacji warunków umowy może być szybszy i bardziej efektywny dla firm.

Lokalizacja magazynu

Aspektem w największym stopniu wpływającym na cenę najmu magazynu i zainteresowanie klientów jest lokalizacja. Za najlepiej położone hale magazynowe uznaje się obiekty z bezpośrednim dostępem do autostrady, najlepiej wybudowane w okolicach ważnych węzłów drogowych, w pobliżu dużych miast, co zapewnia łatwy dostęp do siły roboczej. Na stronie https://warehousemarket.pl/czy-lokalizacja-magazynu-ma-znaczenie/ wymienione zostały również inne czynniki, przez które atrakcyjna lokalizacja magazynu jest tak ważna dla firm zainteresowanych wynajmowaniem tego typu obiektów. 

Standard wykonania i wyposażenia magazynu

Do listy kluczowych aspektów, które w największym stopniu wpływają na postrzeganie magazynu jako obiektu atrakcyjnego dla przedsiębiorcy, doliczyć należy kwestie związane z jakością wykonania hali i standardem jej wykończenia. Nowoczesne magazyny to przede wszystkim obiekty modułowe, które można w prosty sposób przystosować do różnych rodzajów działalności. To obiekty z dostępem do rozwiniętej infrastruktury energetycznej, do sieci wodociągowej i z kanalizacją, wyposażone w monitoring, z drogami dojazdowymi, parkingami i placami manewrowymi dla ciężarówek.

Podmiot poszukujący magazynu na wynajem, w szczególności powinien skupić się na trzech aspektach: lokalizacji, standardzie wykonania oraz cenie, przy czym cena wynajmu jest zwykle pochodną dwóch pierwszych aspektów. Nieocenioną pomocą przy wyborze magazynu służą wyspecjalizowane firmy doradcze, które wynajdują odpowiednie obiekty i pomagają w podpisywaniu korzystnych umów najmu.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy